سایت شیک : طراحی سایت
سردار جلالی:

نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم

نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم

به گزارش سایت شیک، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: ما به علت آنکه با تهدیداتی از جنس فناوری مواجه هستیم و هم زمان با پیشرفت آنها نیازمند دانش به روز برای مقابله با تهدیدات هستیم.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی طی سخنانی در نشست تخصصی پدافند غیرعامل وزارت دفاع، اظهار داشت: مسیری که وزارت دفاع تا به امروز طی کرده، یک مسیر پیش برنده بوده است؛ به صورتی که امروز از نقش حداقلی در مونتاژ کردن سلاح های نه چندان پیشرفته به جایی رسیده که پیشرفته ترین تسلیحات دفاعی را تولید کرده و اثر راهبردی نیروهای مسلح را توسعه و بازدارندگی را ارتقا داده است.
وی خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل در وزارت دفاع توانسته زیرساخت ها، توانمندی ها، دانش صنعتی، خط تولید، نیروی انسانی متخصص خویش را حفظ کند و در کنار آن مکمل پدافند غیرعامل در کشور هم باشد.
جلالی با اشاره به اینکه وزارت دفاع در حوزه پدافند غیرعامل دارای سابقه ای درخشان است، اظهار نمود: وزرا و معاونان آنها سالهای اخیر نقش پررنگی را در این امر ایفا کرده اند و موضوعی که در پدافند غیرعامل بسیار مهم می باشد، دایره متنوع تهدیدات است. ما مکلفیم در مقابل تهدیدات آینده و نوظهور الگوهایی از پدافند و دفاع همه جانبه و ترکیبی را طراحی نماییم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تکیه بر این که نبردها در فضای کنونی به حوزه سایبر کشیده شده است، اظهار داشت: در جنگ سایبری، حمله به زیرساخت های حیاتی و خدمات رسان به مردم در دستور کار دشمن قرار می گیرد. در این بخش نیازمند اقدامات پدافند سایبری برای تضمین تداوم کارکرد در این زیرساختها در صورت وجود تهدیدات هستیم به نحوی که حتی در صورت اعمال تهدید هم خدمات رسانی گرفتار وقفه نشود.
وی ضمن اشاره به این که امروز در دنیا الگوها و روشها در جنگ زیستی به صورت کلی تغییر کرده است، اضافه کرد: وزارت دفاع در حوزه پدافند زیستی نقشی کلیدی دارد؛ امروز نیازمند زیرساخت های آزمایشگاهی تشخیصی در وزارت دفاع هستیم. این زیرساخت ها در هنگام وقوع تهدیدات زیستی احتمالی می تواند در حوزه پدافند زیستی به صورت فعال و موثر وارد شده و نقش آفرینی کند.
جلالی افزود: در پدافند زیستی ما به شبکه ای از لابراتوار های زیستی نیازمندیم که آزمایشگاه، خط تولید واکسن، سیستم انفورماتیک از اجزای آن است. وزارت دفاع توانست با همت شهید والا مقام محسن فخری زاده راه اندازی خط تولید واکسن که اقدامی راهبردی برای مقابله با جنگ زیستی است را به سرانجام برساند.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم دیگر در پدافند غیرعامل در وزارت دفاع، مبحث آموزش و پژوهش است؛ ما به علت آنکه با تهدیداتی از جنس فناوری مواجه هستیم و چون این فناوری ها درحال بروز شدن است، هم زمان با این پیشرفت ها نیازمند دانش به ‍روز برای مقابله با تهدیدات هستیم.
جلالی افزود: به همین دلیل، باید مجموعه های پژوهشی وزارت دفاع بعنوان کار اولیه، در زمینه تولید دانش های نوین میان رشته ای نقش آفرینی کنند و آنرا در اختیار کشور قرار دهند. این موارد باید مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار گیرد؛ ما در حوزه آموزش و پژوهش نیازمند این هستیم که وزارت دفاع نقش آفرینی فعالی داشته باشد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: با عضویت وزیر دفاع و جانشین وی در کمیته دائمی پدافند غیرعامل توانسته ایم ساختارها و نظامات جدیدی از پدافند غیرعامل که مورد نیاز بوده است را با مطالعه و کار پژوهشی تولید کنیم؛ ما امروز شیوه نامه عملیات مشترک بخش نظامی و غیر نظامی را به نام نظام جامع عملیاتی به تایید رسانده ایم.
وی خاطرنشان کرد: تابحال حدود هفت نوع عملیات پدافند غیرعامل مصوب و تایید شده است و همینطور نظام عملیاتی پدافند زیستی را با ارزیابی حوزه کرونا باز طراحی کردیم و به تایید رساندیم. امروز ما مفتخر به دارا بودن سند عالی و پیشرفته علمی هستیم
منبع:

1401/08/29
14:50:36
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک