سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات در جمع فعالان كسب و كارهای مجازی:

مشکلات مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

مشکلات مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

به گزارش سایت شیک، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع صاحبان و مدیران برخی از کسب و کارهای فضای مجازی و تعدادی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات اظهار داشت: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات این است که بتوانیم حال این بخش را بهتر نماییم و برای این منظور به کمک و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود وضع موجود استقبال می نماییم.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نشستی با تعدادی از صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی و تعدادی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به اقداماتی که در یک سال قبل و در این ایام برای پایداری ارتباطات و ارائه خدمات با کیفیت به مردم انجام شد، اظهار داشت: در وضعیت امروز جامعه ما به هیچ عنوان بی تفاوت نبودیم و اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده است.

وی به نگاه ایجابی و راهبردی وزارت ارتباطات و دولت سیزدهم به فناوری اطلاعات اشاره نمود و اضافه کرد: تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت، شروع پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها و هدف گذاری پوشش ۸۰ درصدی کشور در سه سال آینده و تعیین حمایت ها و برنامه های حوزه ICT در برنامه هفتم توسعه کشور، تعدادی از این برنامه هاست که نشان از دید دولت به این حوزه دارد.

زارع پور با اشاره به این که پلت فرم ها و صاحبان کسب وکارها سرمایه های کشور هستند، اشاره کرد: پلت فرم ها و کسب و کارهایی در کشور فعالیت می نمایند که بخشهای مختلف هم باید بدانند آنان در خلق ثروت، رفاه، آسایش و اشتغال برای مردم موثر هستند و باید نگاه به آنان تغییر کند.

وی اضافه کرد: در دو ماه گذشته کوشیدیم که این شرایط را مدیریت نماییم و محدودیت های اینترنت را به حداقل ممکن برسانیم؛ بطوریکه تمام خدمات مربوط به داخل کشور بدون هیچ مشکلی مشغول کار بودند.

وزیر ارتباطات، پشتیبانی از پلت فرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این ایام ابراز کرد و اظهار داشت: از این فرصت برای توسعه و پشتیبانی از پلت فرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم حمایت کردیم تا در صورت برگشت پلت فرم های خارجی نیز مردم در انتخاب پلت فرم های خارجی در رقابت با داخلی ها، به استفاده از داخلی ها تمایل داشته باشند.

زارع پور در پاسخ به انتقادات فعالان کسب و کارهای بخش خصوصی نسبت به شرایط موجود حوزه ICT اشاره کرد: من مشکلات و مسائل مردم و کسب وکارها را در این شرایط کاملا درک می کنم و برای حل این مشکلات سعی کردیم بقیه مجموعه های تصمیم گیر را نیز همراه نماییم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی به بخشنامه تصویب شده برای پشتیبانی از کسب و کارهای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: در این بخشنامه برای اولین بار دارایی های نامشهود کسب وکارها می تواند به عنوان وثیقه مورد قبول بانکها قرار گیرد و معافیت های مالیاتی مناسبی برای کسب وکارها مجازی در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بخشنامه پشتیبانی از کسب وکارهای فضای مجازی را فرصت مناسبی برای فعالان این حوزه عنوان نمود و از آنها خواست از ظرفیت این بخشنامه بهره گیرند.

زارع پور اشاره کرد: مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و مهاجرت نیروی های موجود از مشکلات جدی این بخش است که باید با همراهی و همکاری فعالان این بخش برای آن چاره ای پیدا نماییم.

وی اضافه کرد: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات این است که بتوانیم حال بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بهتر نماییم و برای این منظور به کمک و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود وضع موجود استقبال می نماییم.

گفتنی است در ابتدای این جلسه صاحبان و مدیران تعدادی از کسب و کارهای فضای مجازی به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند و راه کارهایی را نیز دراین زمینه ارائه کردند.
1401/08/19
11:32:25
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک