سایت شیک : طراحی سایت

درخواست توقف استفاده کارمندان دولتی روسیه از واتس اپ

درخواست توقف استفاده کارمندان دولتی روسیه از واتس اپ

سایت شیک: سایت شیک: یک قانونگذار روسی از موسسات دولتی این کشور خواست استفاده از پیامرسان واتساپ را متوقف کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، شرکت متا پلتفرمز که مالک واتس اپ است، در مارس از جانب روسیه در زمینه فعالیت افراطی مجرم شناخته شد و بعدا توسط آژانس دیده بان مالی "روس فاین مونیتورینگ" به لیست سازمانهای تروریستی و افراطی افزوده شد. وکیل متا در دادگاه، اعلام نموده است که متا فعالیت افراطی انجام نداده و مخالف روسیه هراسی است.

روسیه در اعتراض به محدودیتهایی که برای رسانه های روسی اعمال شده است، دسترسی به فیسبوک و اینستاگرام را در مارس فیلتر کرد. اما واتس اپ که استفاده گسترده ای در بین مردم روسیه دارد، همچنان قابل دسترس مانده است. حالا آنتون گورلکین، معاون کمیته پارلمانی در امور سیاست اطلاعات، اعلام نموده است که شخصا این برنامه پیامرسان را حذف کرده و خواهان ممنوعیت فراگیر آن شد.

گورلکین در تلگرام که پیام رسان بسیار محبوبی در روسیه است، نوشت: تصور می کنم ضروری باشد استفاده از واتس اپ برای اهداف رسمی توسط کارمندان دولت و شهرداریهای روسیه ممنوع شود. خواه تلگرام، یک جایگزین روسی یا از دوبی باشد، اهمیت ندارد. مساله اصلی اینست که به شرکتی که به صورت علنی در جنگ اطلاعات ضد کشورمان شرکت می کند و در لیست سازمانهای تروریستی و افراطی قرار دارد، متعلق نیست.

روسیه به کمبودها در صنعت الکترونیک خود اذعان کرده است. با تحریمهای غربی گسترده و مهاجرت شرکتهای خارجی، دسترسی این کشور به راهکار ها و واردات فناوری، محدود شده است و مسکو با تخفیفهای مالیاتی و وامهای ترجیحی، درصدد تقویت صنعت بومی برآمده است.

بر اساس گزارش رویترز، واسیلی شپاک، معاون وزیر صنعت و بازرگانی روسیه اظهار نمود: جای خالی ناشی از خروج تولیدکنندگان مخابراتی خارجی باید توسط شرکتهای داخلی پر شود. خبرگزاری اینترفکس به نقل از وی نوشت: هیچ برگشتی به عقب وجود ندارد و شرکتهایی که از روسیه خارج شده اند، اجازه نخواهند داشت به همان موقعیتی که داشتند، برگردند.

منبع:

1401/07/29
12:24:00
5.0 / 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک