سایت شیک : طراحی سایت
مدیركل پست خوزستان:

فیلترینگ درآمدهای پست را ۳۰ درصد کاهش داد

فیلترینگ درآمدهای پست را ۳۰ درصد کاهش داد

به گزارش سایت شیک، خوزستان مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: به علت فیلترینگ های انجام شده حدود ۳۰ درصد از درآمد پست استان کاسته شده است اما امیدواریم این مسئله با پلت فرم های ایرانی حل شود.مهران حموله در نشست خبری به مناسب روز جهانی پست که با شعار "پست برای زمین" امروز، ۱۸مهرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: عملکرد پست خوزستان به ۲ بخش مرسولات واردشده به استان و همینطور مرسولاتی که به اقصی نقاط کشور از مرکز استان خوزستان فرستاده می شوند تقسیم می شود که در هر دو بخش پست استان خوزستان عملکرد بسیار خوبی داشته است.

ورود بیشتر از ۱۰ میلیون مرسوله پستی به خوزستان در یکسال

به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به آمار یکساله مرسولات پستی واردشده به خوزستان، اضافه کرد: به صورت میانگین روزانه حدود ۲۸ هزار مرسوله و ماهانه حدود ۸۴۰ هزار مرسوله وارد استان می شود. بر این اساس به صورت میانگین در یکساله گذشته حدود ۱۰ میلیون مرسوله وارد خورستان شده که توسط پست به دست گیرندگان در مناطق مختلف استان رسیده است.

مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: در بخش پذیرش مرسولات در داخل استان برای ارسال به اقصی نقاط کشور هم روزانه حدود ۲۳ هزار مرسوله در مناطق مختلف استان پذیرش می شود. در این حوزه در طول یکساله گذشته بیشتر از ۹ میلیون مرسوله پذیرش و به اقصی نقاط کشور رهسپار شده است.

میانگین سرانه پستی برای هر نفر در کشور زیبنده شرکت پست نیست

حموله با اشاره به اینکه میانگین سرانه پستی برای هر نفر در کشور زیبنده شرکت پست نیست، اظهار داشت: میانگین سرانه پستی در کشورهای پیشرفته عدد بسیار بالایی است در حالیکه در ایران به علت وجود برخی قوانین و موازی کاری ها سرانه پستی هر نفر بسیار پایین است.

وی افزود: ترافیک کاری برای پست وجود دارد اما به علت ساماندهی نامناسبی که در زمینه ترافیک پستی است متاسفانه این ترافیک کاری به سمت پست رهسپار نمی گردد. در این حوزه باید کوشش کرد سرانه مرسوله در کشور افزایش یابد و باید ظرفیت ها و زیرساخت ها در این حوزه هم ارتقا داده شود.

مدیرکل پست خوزستان با اشاره به اینکه دستگاه هایی که موازی با پست کار می کنند تمام خدمات خویش را باید از درگاه پست انجام دهند، خاطرنشان کرد: انتظار داریم تا همه دستگاههای اجرایی که اقداماتی مشابه فعالیتهای پستی انجام می دهند، خدمات خویش را در بستر پست به مردم ارائه نمایند.

فعالیت ۷۰۰ باجه پستی در خوزستان

حموله ضمن اشاره به همکاری بخش خصوصی با شرکت پست، افزود: ۷۰۰ باجه پستی فعال در خوزستان وجود دارد که عموما باجه های خصوصی هستند و پست در بحث خصوصی سازی یکی از شرکتهای پیشرو است. در یکسال گذشته حدود ۶۰ دفتر پیشخوان پستی جدید در خوزستان بوجود آمده که برای حدود ۱۱۰ نفر ایجاد اشتغال شده و این یک گام مثبت است.

وی اضافه کرد: در زمینه خطوط شهری و بین شهری که مرسولات را در استان جابه جا می کنند، ۶۵ خط فعال است. در سطح کشور بیشتر از ۳هزار خط شهری و بین استانی وجود دارد که کار حمل و نقل را انجام می دهند.

کرونا ترافیک پستی را در خوزستان ۳ برابر کرد

مدیرکل پست خوزستان ضمن اشاره به نقش کرونا در روند فعالیتهای پستی و افزایش کارکرد پست اظهار داشت: تا قبل از بحث کرونا ترافیک پستی در خوزستان خیلی بالا نبود اما در دوران کرونا با عنایت به نیاز مردم به خدمات پست بخصوص در بحث خرید و فروش اینترنتی ترافیک پستی حدود ۳ برابر شد.

حموله با تکیه بر راه اندازی مرکز جدید تجزیه مبادلات پستی خوزستان در اهواز افزود: نیاز است مرکز تجزیه مبادلات تا آخر سال راه اندازی شود. این مرکز حدود ۸هزار متر مربع زیربنا دارد و اگر راه اندازی شود بطور قطع ظرفیت دو برابری برای مدیریت مرسولات به وجود خواهد آورد و نقش بسیار خوبی در بهبود سیر مرسولات پستی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در بحث سیر مرسولات گامهای خوبی برداشته شده و هاب های پستی بوجود آمده است تا شاهد سیر مطلوب مرسولات در کشور باشیم. هم اکنون ۹ هاب پستی برای ارتباط میان استان ها در کشور بوجود آمده است تا ترافیک مرسولات با سرعت مطلوبی صورت گیرد و این کار به سیر بهتر مرسولات و توزیع موفق کمک می نماید.

عملکرد ۹۵ درصدی پست خوزستان در توزیع موفق مرسولات

مدیرکل پست خوزستان افزود: وضعیت پست در بحث توزیع با راه اندازی هاب های پستی بهتر شده است بشکلی که ۹۸درصد از توزیع پست، توزیع موفق است که البته با توزیع بموقع متفاوت می باشد. هم اکنون عملکرد پست خوزستان در بحث توزیع موفق، حدود ۹۵ درصد است و باید تلاش شود تا به بالای ۹۸ درصد برسد.

حموله با اشاره به اینکه خدمات پستی به دو دسته تقسیم می شوند که خدمات پایه پست و خدمات نیابتی هستند، اظهار داشت: پست خوزستان در بحث خدمات پایه پست که شامل پست نامه، بسته و امانات، تجارت الکترونیک و خرید و فروش اینترنتی است عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه خدمات نیابتی خدماتی است که پست به نیابت از سازمان ها انجام می دهد، اظهار داشت: در این حوزه حدود ۱۵۰ سرویس نیابتی توسط پست در خوزستان مدیریت می شود که می تواند به بیشتر از ۳۰۰ خدمات هم برسد.

مدیرکل پست خوزستان بیان نمود: خوزستان یکی از استانهای موفق در قبول مرسولات پیشتاز است که همیشه جزو سه استان برتر کشور است. در خوزستان حدود ۷۳ درصد از مرسولات در چارچوب مرسولات پیشتاز قبول می شوند و کمترین آمار هم در ارتباط با پست عادی است.

حموله ضمن اشاره به این که بحث بسته و امانت یکی از شاخصهای مهم ارزیابی عملکرد پست است، اظهار داشت: در این عرصه در استان خوزستان جهشی ۸۰ درصدی داشته ایم بشکلی که از ۷۰۰ هزار مرسوله پارسال به بیشتر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار مرسوله رسیده ایم.

۳۰۰ هزار گذرنامه در روزهای اربعین توسط پست خوزستان توزیع شد

وی با اشاره به اینکه باید به سمت طراحی زیرساخت های الکترونیکی و هوشمند حرکت نماییم و راهی جز این وجود ندارد، اضافه کرد: سیستم رهگیری مرسولات به صورت کاملا هوشمند است و در بخش های دیگر هم مثل رهگیری کامیون های پستی هم رهگیری کاملا هوشمند شده است.

مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: امروز ۱۰۰ درصد به هنگام سازی کدهای پستی شهری در خوزستان انجام شده است. در این حوزه هر دو سال یکبار باید این بانکهای اطلاعاتی به روز شوند و این کار توسط پست خوزستان به خوبی انجام شده است.

حموله افزود: در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل پستی استان اقدامات و اصلاحات خوبی انجام شده است که این کار به افزایش ضریب امنیت مرسولات پستی هم کمک شایانی می کند.

فیلترینگ درآمدهای پست را ۳۰ درصد کاهش داد

وی ضمن اشاره به اقدامات شرکت پست در روزهای اربعین و خدمات عرضه شده در این عرصه اضافه کرد: در روزهای اربعین ۳۰۰ هزار گذرنامه در یک بازه زمانی یک ماهه توسط پست به دست گیرندگان رسید. همینطور در بحث خدمات پستی در دو مرز چذابه و شلمچه سرویس جدیدی تحت عنوان پست یافته عرضه شد که بسیار کمک کننده بود.

حموله ضمن اشاره به وضعیت درآمد و هزینه های پست خوزستان اظهار داشت: پست خوزستان در طول یکساله گذشته حدود ۷۵ میلیارد تومان درآمد داشته اما بطور قطع هزینه های پست بیشتر است و به علت هزینه های سرباری که وجود دارد این درآمدها در نهایت ۹۰ درصد از هزینه های پست را پوشش می دهد.

وی در مورد فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ و اثرگذاری این فیلترینگ بر درآمدهای پست اظهار داشت: به علت فیلترینگ انجام شده در ایام اخیر حدود ۳۰ درصد از درآمد پست استان خوزستان کاسته شده است اما امیدواریم این مسئله با پلت فرم های ایرانی حل شود. امیدواریم با حل شدن مشکلات کسب و کارهای اینترنتی بتوانیم مرسولات این کسب و کارها را توسط پست دریافت و به مقاصد مورد نظر برسانیم.
1401/07/19
15:08:46
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک