سایت شیک : طراحی سایت
در حوزه فناوری نانو؛

گوگل برای وزارت تجاری آمریکا تراشه های ویژه تحقیقاتی می سازد

گوگل برای وزارت تجاری آمریکا تراشه های ویژه تحقیقاتی می سازد

سایت شیک: وزارت تجاری آمریکا به توافقی با گوگل رسیده تا تراشه هایی ویژه برای پژوهش در زمینه نانوفناوری و ابزار و وسایل نیمه هادی تولید شود.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، این قرارداد به امضای مؤسسه ملی استانداردها و فناوری وزارت تجاری ایالات متحده و مؤسسه اسکای واتر به نمایندگی از گوگل رسیده است.
گوگل هزینه اولیه تولید تراشه های مورد اشاره را در اختیار اسکای واتر می گذارد و نخستین استفاده از تراشه های مذکور هم با مسئولیت و حمایت گوگل به انجام می رسد. در عین حال برای طراحی مدارهای این تراشه های خاص از نظرات و هدایت مؤسسه ملی استانداردها و فناوری وزارت تجاری استفاده می شود.
دولت بایدن که نگران کمبود تراشه و اتکای آمریکا دراین زمینه به کشورهایی مانند چین است، قانونی را به تصویب کنگره رسانده که برمبنای آن تولید داخلی انواع نیمه هادی تقویت می شود. بدین منظور بودجه ای ۵۲ میلیارد دلاری در نظر گرفته شده و معافیت های مالیاتی در این عرصه هم به ۲۴ میلیارد دلار می رسد.
انتظار می رود نتیجه نهایی اجرای این طرح تولید ۴۰ نوع تراشه مختلف باشد که کاربردهای مختلفی در زمینه نانوفناوری و ساخت نیمه هادی دارند. طراحی منبع باز این تراشه ها اجرای ایده های تازه بر روی آنها را بدون محدودیت ممکن می کند. برخی از دانشگاه های آمریکا مانند میشیگان، مریلند، جرج واشنگتن، براون و کارنگی ملون نیز در تکمیل این طرح مشارکت دارند.


منبع:

1401/06/26
10:39:03
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک