سایت شیک : طراحی سایت
نتایج تحقیقات یك شركت آمریكایی

ردپای هکرها در حمله به شرکت های انرژی دریای جنوبی چین

ردپای هکرها در حمله به شرکت های انرژی دریای جنوبی چین

سایت شیک: تحقیقات یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی نشان داد که هکرهای چینی احتمالاً شرکتهای انرژی که در دریای جنوبی چین فعالیت می نمایند و همین طور دولت استرالیا را هدف گرفته اند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، پژوهشگران شرکت "پروف پوینت" (Proofpoint Inc) عملیات فیشینگی را شناسایی کرده اند که بیش از یک سال در جریان است و پروژه هایی شامل میدان گازی کاساواری و یک مزرعه بادی در تنگه تایوان را هدف گرفته است. این پروژه گازی در آب های مالزی است و توسط شرکت "پترولیام ناسیونال بی اچ دی" اداره می شود. این شرکت حاضر نشد درباره ی این گزارش اظهارنظر کند و اعلام نمود بهترین شیوه ها را برای پشتیبانی از دارایی ها و فعالیت هایش دنبال می کند.

شرکت "پروف پوینت" اعلام نمود تا حدودی اطمینان دارد که این هک، توسط گروهی به نام TA۴۲۳ انجام شده که در چین مستقر بوده و انگیزه اش جاسوسی بوده است.

دولت آمریکا و شرکتهای امنیت سایبری همیشه ادعا کرده اند که چین عملیات های هک وسیعی را اجرا می کند. کریستوفر ری، رییس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در ژوییه به شرکتهای غربی هشدار داده بود چین می خواهد مالکیت معنوی آنها را به سرقت ببرد تا بتواند صنایع کلیدی را تحت سیطره خود قرار دهد. این کشور برنامه هک مجهزی را اداره می کند که از مجموع برنامه های هر کشور مهم دیگری، بزرگتر است.

چین همیشه این اتهامات را رد و اعلام نموده که قربانی حملات سایبری است و مدعی شده که آمریکا امپراتوری هک است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین مدعی مالکیت بیش از چهار پنجم دریای چین جنوبی است که موجب نارضایتی مالزی، فیلیپین و ویتنام شده است. این دریا مسیر یکی از پرترافیک ترین مسیرهای کشتیرانی جهان است و آمریکا برآورد می کند که بیش از ۳۰ درصد از نفت دریابرد جهان از این دریا عبور می کند.

منبع:

1401/06/10
11:01:29
5.0 / 5
712
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک