سایت شیک : طراحی سایت
معاون رگولاتوری خبر داد

کاهش زمان ترخیص تجهیزات فاوا

کاهش زمان ترخیص تجهیزات فاوا

به گزارش سایت شیک، معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اظهار داشت: درخواست ترخیص تجهیزات درˮسامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاواˮ در سه ماهه اول سال قبل از 2273 مورد به 2368 مورد در همین بازه زمانی امسال رسید اما مدت زمان رسیدگی به این نوع درخواست از میانگین هفت روز کاری در سال 1400 به سه روز کاری در سال جدید کم شده است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا،، حسین صمیمی- معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی- یکی از دلیلهای اصلی کاهش زمان رسیدگی به این درخواست ها را اجرای پروژه مهندسی مجدد فرآیندهای کاری دانست و اظهار نمود: رگولاتوری با هدف کاهش متوسط زمان رسیدگی به درخواست ها، این پروژه را در سال ۱۴۰۰ تعریف و اجرا کرد.
وی ضمن اشاره به این که این پروژه در سه فاز اجرائی شده است، اضافه کرد: در فاز اول وضعیت موجود بررسی و چالش ها و مشکلات در فرآیندهای ثبت سفارش و ترخیص تجهیزات در ستاد و مناطق ۹ گانه رگولاتوری شناسایی شد. در فاز دوم نیز اقدامات اصلاحی انجام و بمنظور باز طراحی فرآیندهای کاری بازخوردهایی دریافت شد؛ فاز سوم پروژه مهندسی مجدد فرآیندهای کاری شامل پیاده سازی و اجرای پروسه اصلاح شده، است.
معاون امور رادیویی رگولاتوری با اشاره به اینکه سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا شامل بخش های دیگری نیز می شود، بیان کرد: در بخش ثبت سفارش تجهیزات در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۱۳ هزار و ۶۷۹ مورد ثبت شده که میانگین زمان رسیدگی به این نوع درخواست ها در همین بازه زمانی سه روز کاری است. در بخش درخواست تایید نمونه تجهیزات فاوا نیز در همین بازه زمانی ۲۵۰۴ مورد ثبت درخواست داشته ایم که میانگین زمان رسیدگی به درخواست ها در همین بازه زمانی ۱۴ روزکاری است.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صمیمی ضمن اشاره به این که سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا بمنظور الکترونیکی شدن فرآیندهای صدور مجوزهای ثبت سفارش و ترخیص و گواهی تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط الکترونیکی با سامانه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه گمرک جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است، اظهار داشت: متقاضیان استفاده از این سامانه می توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری، وارد بخش خدمات الکترونیک شده و گزینه سامانه ثبت سفارش، ترخیص و تایید نمونه تجهیزات فاوا را برگزیده و پس از مطالعه راهنمای سامانه درخواست ‎ خودرا ثبت کنند.1401/05/31
13:25:04
5.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک