سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات خبر داد؛

تولید ماهواره های خیام 2، خیام 3 و خیام 4 در ایران

تولید ماهواره های خیام 2، خیام 3 و خیام 4 در ایران

به گزارش سایت شیک، وزیر ارتباطات اظهار داشت: توافق شده است ماهواره های خیام 2، خیام 3 و خیام 4 بر پایه همین همکاریهای بین المللی در داخل ایران تولید شود.به گزارش سایت شیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در جلسه شورای اداری شهرستان راور، با حضور نمایندگان و مدیران شهرستان اظهار داشت: استان کرمان استان ویژه ای است؛ استان حاج قاسم و لشکر ۴۱ ثارالله است که در دفاع مقدس هرگاه بن بستی ایجاد می شد آنرا کنار می زد؛ استانی که نامش به نیکی، شجاعت و افتخار ثبت شده است.
زارع پور در ادامه با اشاره به یک سالگی دولت سیزدهم اظهار داشت: در طول این یک سال کارهای بزرگی انجام شده است که متأسفانه برای مردم به خوبی تبیین نشده و اگر این اتفاق رخ می داد موجب امیدآفرینی بیشتر در بین مردم می شد.
وی اضافه کرد: در زمینه تجارت خارجی تراز تجاری ما مثبت شده و صادرات از واردات پیشی گرفته است و در شاهد انجام تفاهمات برای بیش از ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی بوده ایم.
وزیر ارتباطات افزود: در زمینه بهداشت هم بیش از ۶ میلیون نفری که فاقد بیمه پایه بودند بیمه شده اند و نسخه پیچی الکترونیکی هم در این دولت محقق شده است و الان بیش از ۹۰ درصد نسخه ها بصورت الکترونیکی نوشته و پیچیده میشود.
وی با اشاره به طرح مردمی سازی یارانه ها نیز اظهار داشت: این طرح یک اقدام شجاعانه بود که زمینه از بین بردن فقر مطلق را فراهم نمود و موجب کاهش شکاف طبقاتی شد و در آخرین گزارش ها، ضریب جینی در کشور و فاصله بین فقیر و غنی کاهش پیدا کرده است.
زارع پور با اعلان اینکه در زمینه ارتباطات هم در این دولت کارهای بزرگی انجام شده است اظهار داشت: در طول این مدت کوتاه حدود ۲ هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
در همین زمینه، وی ادامه داد: امیدوار هستم تا آخر سال تعداد روستاهای متصل به ۹۵ درصد برسد و تا اختتام شهریور ۱۴۰۲ تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در زمینه صنعت فضایی نیز اظهار داشت: پس از یک دهه سال قبل جلسه شورای عالی فضایی با حضور رییس جمهور انجام شد که تصمیمات بسیار خوبی در آن گرفته شد و آثار آنرا شاهد می باشیم همچون توانمندی تزریق ماهواره های سبک در مدارهای لئو که یکی از نتایج آن بر مدار قرار گرفتن ماهواره نور ۲ با پرتابگر بومی بود که اکنون در مرحله عملیاتی قرار دارد و تصاویری با دقت ۱۰ متر را ارسال می کند.
وی اضافه کرد: با وجود آنکه چرخه صنعت فضایی از ساخت و پرتاب ماهواره تا دریافت داده های فضایی در داخل کشور تکمیل شده است اما هنوز در ابتدای راه هستیم. ما تا مدار ۵۰۰ کیلومتری می توانیم ماهواره هایی با وزن ۵۰ کیلوگرم ارسال نماییم اما به فضل خداوند و تلاش متخصصین کشور تا آخر سال توانایی ارسال ماهواره هایی با وزن ۱۰۰ کیلوگرم در مدارهای لئو را خواهیم داشت و امیدواریم تا اختتام دولت به توان ارسال ماهواره هایی با وزن ۵۰۰ کیلوگرم به این مدارها برسیم.
زارع پور بیان این که همکارهای بین المللی خوبی هم در زمینه فضایی آغاز نموده ایم اظهار داشت: شاهد بودید که هفته گذشته ماهواره خیام با موفقیت در مدار قرار گرفت. این که صنعت فضایی ما با صنعت فضایی کشورهای تراز اول دنیا گره خورده است مایه خوشی است و در همین راستا توافق شده است ماهواره های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ بر پایه همین همکاریهای بین المللی در داخل ایران تولید شود.
زارع پور با اعلان اینکه با وجود تمام توفیقات به دست آمده، مشکلاتی هم در کشور وجود دارد اظهار داشت: دولت به دنبال این است که مشکلات ریشه ای کشور را با کار جهادی و شبانه روزی عالمانه مبتنی بر برنامه حل کند.
وزیر ارتباطات که به نمایندگی از رییس جمهور به شهر راور سفر کرده است، قبل از شرکت در این نشست از برخی از پروژه های عمرانی این شهرستان بازدید کرد و سپس در دیداری چهره به چهره با مردم این شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست های مردمی قرار گرفت.
زارع پور در بخش دیگری از برنامه سفر به شهرستان راور در منزل خانواده شهید غلامرضا گلستانی حضور و ضمن ابلاغ سلام و درود رییس جمهوری از ایثارگری ها، صبر و بردباری خانواده شهدا تقدیر کرد.


منبع:

1401/05/23
23:15:14
5.0 / 5
635
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک