سایت شیک : طراحی سایت

اپراتور MTN در افغانستان خریدار پیدا کرد

اپراتور MTN در افغانستان خریدار پیدا کرد

به گزارش سایت شیک، گروه مخابراتی MTN برای کسب و کار خود در افغانستان پیشنهاد خرید ۵۳ میلیون دلاری دریافت کرد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، رالف موپیتا، مدیرعامل اپراتور تلفن همراه آفریقای جنوبی MTN، در کنفرانس اعلام درآمدهای این گروه، بدون اینکه نام خریدار را فاش کند، به خبرنگاران اظهار داشت: مجموعا ۳۵ میلیون دلار در یک دوره مشخص پرداخت خواهد شد و عایدی حاصل، ۳۱ میلیون دلار خواهد بود.

وی اضافه کرد: تکمیل این قرارداد، خروج MTN از بازارهای خاورمیانه ای را کامل خواهد نمود. گروه MTN، شرکت MTN یمن را سال قبل فروخت و از شرکت MTN سوریه خارج شد. سرمایه گذاری ۴۹ درصدی گروه MTN در ایرانسل همچنان در مجموعه دارایی های MTN، خواهد ماند.

گروه MTN در سال ۲۰۲۰ اعلام نمود به منظور یکپارچه سازی ساختار و کاهش ضرر در بازارهای پرریسک، از بازارهای خاورمیانه خارج می شود تا به فعالیت های آفریقایی اصلی خود متمرکز شود. این گروه که در ۱۹ بازار فعالیت دارد، اعلام نمود درآمد خدمات این گروه در مدت شش ماه منتهی به ۳۰ ژوئن، ۱۴.۸ درصد رشد کرد و به ۹۲.۵ میلیارد راند (۵.۷۱ میلیارد دلار) رسید که با رشد ۴.۱ درصدی MTN آفریقای جنوبی، رشد ۱۹.۹ درصدی MTN نیجریه و رشد ۲۹.۳ درصدی MTN غنا، حاصل شد.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد داده این گروه طی همین مدت ۳۵.۹ درصد رشد کرد. درآمد در ارتباط با مکالمات که بزرگترین منبع درآمد خدماتی MTN است، ۱.۹ درصد رشد کرد چونکه مشترکان آفریقای جنوبی، تماس های صوتی را به مکالمات اینترنتی ترجیح دادند.
1401/05/22
10:01:37
5.0 / 5
619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک