سایت شیک : طراحی سایت

انتشار اولین اوراق قرضه شرکت مادر فیسبوک

انتشار اولین اوراق قرضه شرکت مادر فیسبوک

شرکت مادر فیس بوک- اعلام نمود اولین اوراق قرضه خویش را منتشر می کند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، مِتا سرمایه گذاری عظیمی را برای تأمین مالی پروژه های حقیقت مجازی خود انجام می دهد. این شرکت شبکه اجتماعی میزان اوراق قرضه مورد عرضه را اعلام نکرده است اما بر اساس گزارش IFR News به نقل از منابع آگاه، فروش اوراق قرضه از جانب مِتا امکان دارد بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیارد دلار باشد.
مِتا اعلام نموده است از پول کسب شده از فروش اوراق قرضه، برای مخارج سرمایه، بازخرید سهام، خرید شرکتها یا سرمایه گذاری استفاده خواهد نمود. این شرکت رتبه A۱ را از آژانس اعتبارسنجی مودیز و رتبه AA منفی و دورنمای باثبات را از آژانس "اس اند پی" دریافت کرده است. مِتا چهار سهم اوراق قرضه با موعد بازپرداخت پنج تا ۴۰ سال خواهد فروخت.
در بین شرکتهای فناوری بزرگ، مِتا تنها شرکتی است که هیچ بدهی در حسابهای خود ندارد. ورود به بازار اوراق قرضه، به این شرکت فضای مالی بیشتری برای تأمین هزینه برخی از تغییرات پرهزینه همچون فعالیت در حوزه حقیقت افزوده و حقیقت مجازی را فراهم می آورد. همینطور در فضای بازار فعلی، انتشار اوراق قرضه، نسبتا ارزان خواهد بود. اوراق قرضه شرکتی بعد از ریزش که اوایل سال جاری داشتند، ماه گذشته بهبود یافتند چونکه سرمایه گذاران امیدوارند مبارزه بانک مرکزی آمریکا با تورم از راه افزایش سریع نرخهای بهره، به تدریج تأثیر خویش را نشان دهد.
غولهای فناوری دیگر نظیر اپل و اینتل هم اوایل هفته جاری اوراق قرضه منتشر نموده و به ترتیب ۵.۵ میلیارد دلار و شش میلیارد دلار جمع کردند.
بانکداران و سرمایه گذاران می گویند پنجره صدور اوراق قرضه در ماه های آینده با افزایش هزینه های تأمین مالی، امکان دارد نادر شود.
طبق گزارش رویترز، اوراق قرضه از جانب مِتا، بعد از پیشبینی یک دورنمای تیره و ثبت اولین کاهش سه ماهه درآمد این شرکت منتشر می شود. نگرانی از وقوع رکود اقتصادی و فشارهای رقابت پذیری، روی فروش تبلیغات دیجیتالی مِتا تأثیر منفی گذاشته است.
منبع:

1401/05/15
20:16:07
5.0 / 5
664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک