سایت شیک : طراحی سایت

سرمایه گذاران رمزارزها با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

سرمایه گذاران رمزارزها با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

نمایندگان فعال حوزه تجارت الکترونیک و رمزارزهای کشورهای روسیه و ترکیه، با تاکید بر لزوم سیاستگذاری در حوزه رمزارز، به استفاده از این فنآوری در کشورهای مختلف اشاره کردند و اینکه باید به شرایط کشورهای مختلف برای وضع قوانین توجه کرد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، اولین اجلاس جهانی انجمن های رمزارز دنیا و فعالان حوزه بلاک چین با عنوان «تکنوبلاک» با حضور فعالان ایرانی و نمایندگان مختلفی از کشورهای روسیه و ترکیه، امروز در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما انجام شد.
آنتون تکاچف، نماینده مجلس دومای روسیه با اعلان اینکه هم اکنون هر کشوری نیاز دارد راهبرد خودرا در سیاستگذاری در حوزه رمزارز داشته باشد، اظهار داشت: ما در روسیه اهتمام داریم در حوزه رمزارزها پیشرفت داشته باشیم و رمزارز ملی خودرا ایجاد نماییم. در مورد سیاستگذاری رمزارز در روسیه در سال ۲۰۲۰ قوانینی وضع شد که این قانون شامل محتوای زیادی در مورد قوانین رمزارز است. ما هم اکنون شاهد آن هستیم که این قانون برای تنظیم بازار کافی نیست، برای اینکه در این قانون تعریفی از رمزارز وجود ندارد و در روسیه استفاده از رمزارز به عنوان ابزار پرداخت ممنوعست.
وی افزود: در این قانون نوشته شده رمزارز می تواند به عنوان سیستم پرداخت استفاده شود، اما این تنها محدود به خارج از کشور است. من همیشه در دوما می گویم این فناوری چگونه به وجود آمده و چه مزیت هایی در جهان امروز دارد. اگر ما در مورد پذیرش معقولانه قانون صحبت نماییم، در سن پترزبورگ دادگاه ما به سبب عدم وجود قانون واحدی دراین زمینه، با مشکلات زیادی روبه رو است. اگر بخواهیم ساده صحبت نماییم، بلاک چین در روسیه ممنوع می باشد، اما طبق قانون استفاده از آن مجاز است. در روسیه می توان از رمزارز استفاده کرد؛ اما ممکنست شکل استفاده از آن جریمه های سنگینی را نیز به همراه داشته باشد. به هر حال دولت اهتمام دارد از رمزارزها حمایت کند.
لزوم توجه به شرایط کشور برای قانون گذاری رمزارزی
این عضو پارلمان روسیه با اعلان اینکه رمزارز ابزاری مناسب اما خطرناک برای شهروندان ماست، اظهار داشت: تمایل دولت برای وضع قوانین رمزارز می تواند به ما کمک نماید. امیدواریم امسال بتوانیم این قانون را در مجلس خود تصویب نماییم. وضع مقررات در مورد این که رمزارز چیست و سیستم وضع مالیات دراین زمینه نیازمند کمک است که ارگان ها به ما کمک می کنند. قانون دیگری نیز برای اصلاحات و رفع نقصها قانون اول وجود دارد بدین سبب اگر قانون را بدون بررسی های کامل وضع نماییم، ممکنست اصلاحات زیادی داشته باشد.
آنتون تکاچف اظهار نمود: رمزارزها در بعضی کشورها به آسانی مورد استفاده قرار گرفته اند، بدین سبب ما باید به شرایط کشورهای مختلف برای وضع قوانین خود دقت نماییم. برای مثال چین یکی از کشورهای پیشرو در حوزه رمزارز است، البته چین به سبب هزینه های بالای انرژی محدودیت های زیادی برای رمزارزها لحاظ کرده است. ارزش یوان چین به سبب رمزارزها به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.
وی توضیح داد: از نظر انرژی شرایط خوبی برای کشورهایی که مایننیگ می کنند وجود داشته است. ونزوئلا یکی از کشورهایی است که به سبب قیمت پایین انرژی برای سرمایه گذاری در حوزه رمزارز مناسب می باشد. در مقابل تولید برق در قزاقستان بوسیله زغال سنگ است و بازار انرژی در آنجا قانونی نیست و خیلی از استخراج گرها قانون را دور زده و هزینه های انرژی را پرداخت نمی کنند. سطح تولید و مصرف در سال ۲۰۲۲ برابر نیست و شبکه انرژی این کشور مشکلاتی خواهد داشت و اگر قیمت انرژی به روبل افزایش یابد، احتمالاً مشکلات حل شود. همچینین قوانینی در بلاروس وجود دارد که مقررات رمزارز را تنظیم می کند.
نماینده مجلس دومای روسیه اشاره کرد: برای ما مهمست که از تجربه کشورها استفاده نمائیم و ما دوست داریم از تجربه ایران جهت استفاده از سیستم حواله بهره ببریم و مهمست دولت چه نگاهی به مشکلاتی که ایجاد می شود، دارد. امیدواریم بتوانیم با ایران قوانینی برای توسعه استفاد خود وضع نماییم.
نمایندگی انجمن بلاک چین روسیه به زودی در ایران
الکساندر براژنیکوف، رئیس انجمن بلاک چین روسیه در کنفرانس تکنوبلاک اظهار نمود: امیدوار هستم کارهایی که در این روزها انجام شده، پلی بین ایران و روسیه باشد تا اقتصاد ایران و روسیه را به هم متصل نماییم که سود آن هم به هر دو کشور برسد. این پل باید ولی مطمئن و بدون خطر باشد. در روسیه نیز کلاهبرداری حوزه رمزارز زیاد است اما باید مراقب بود مردم امنیت اقتصادی داشته باشند. ما اهتمام داریم استارت آپ های مختلف را پیدا نماییم و کمک نماییم تا استارت آپ های خودرا گسترش دهند.
وی افزود: ما در ۵۰ نقطه روسیه هستیم و نمایندگان ما در بیش از ۱۱ کشور دنیا حضور دارند و به زودی در ایران هم نمایندگی خواهیم داشت. ما آماده هستیم که ارز دیجیتال را قانونمند نماییم و تاسیس پلت فرم های مختلف برای امور مربوط به ارز دیجیتال منتظر تصویب قانون است. امیدوار هستم در یک یا دو ماه آتی بتوانیم کارهای خودرا با شرکت های ایرانی شروع نماییم.
رئیس انجمن بلاک چین روسیه اشاره کرد: زمانی که کرونا شروع شد، شرکت راکیب پروژه های بزرگی مثل تولید دستکش نانو را شروع کرد. ما مسائلی که در دنیا اتفاق می افتد را در نظر داریم. ما بازارهای مختلف را برای فروش محصولات روسی بررسی می نماییم. راکیب حالا شبکه اجتماعی خودرا به وجود آورده است؛ این پلت فرم درحال اجرای بخش NFT است. لازم به ذکر است که صندوق های پرداخت زیادی وجود دارد و در این صندوقها می توان پرداخت انجام داد و در این جهت ما می توانیم با ایران، زبان مشترک را پیدا نماییم.
۴۵ درصد مردم ترکیه از پلت فرم های الکترونیک استفاده نمی کردند
همین طور گوکان هازنداراغلو -مدیر تجاری یکی از شرکت های ترک- در ادامه کنفرانس اظهار نمود: ما در ترکیه و اروپا فعالیت داریم و به سیستم پرداخت های سنتی اختتام دادیم و توانستیم گزینه های جایگزین را ایجاد نماییم. در مورد پرداخت های جایگزین ما متوجه شدیم خیلی از پرداخت های نوین استفاده نمی کنند، ۴۵ درصد مردم ما از پلت فرم های الکترونیک استفاده نمی کنند که این رقم زیادی است؛ در اینجا گروهی وجود دارد که نیازمند خدمات است.
وی با اعلان اینکه ما توانستیم در سال ۲۰۲۱ گام های مهمی را بعد از بررسی ها برداریم، اضافه کرد: در یک دوره پنج ساله توانستیم برای این ۴۵ درصد سیستم های کارتی ایجاد نماییم. در کشورهایی نظیر ما توانستیم سیستم های جایگزین ایجاد نماییم و برای خود دراین زمینه شرکایی نیز پیدا کردیم. در حوزه مبادلات مالی نیز کمک های جدی به شهروندان خود داشتیم. اما فهمیدیم از کشورهای اروپایی خصوصاً آلمان و سوئد خیلی عقب هستیم، آنها از شبکه های ویژه ای استفاده می کنند؛ دوستان روس ما نیز خوب می دانند که شبکه های درحال پیشرفت زیادی وجود دارد.
این مدیر بخش تجاری ترکیه با اعلان اینکه در کشورهای دیگر از روش های مختلفی استفاده می شود و کشورهای اروپایی دراین زمینه پیشرفت هستند، اضافه کرد: دسترسی به سیستم های پرداخت جایگزین بسیار راحت است و از این طریق می توان پرداخت ها را راحت انجام داده تا در هزینه ها و فرصت ها صرفه جویی شود. موسسات مالی از کارت های ویژه ما استفاده می نمایند. سیستم های پرداخت مالی، سیستم هایی است که خیلی سریع کارها را انجام می دهد و خیلی هم سریع رشد می کنند.
گوکان هازنداراغلو افزود: جمعیت ۴۵ درصدی ترکیه پنج سال گذشته، از سیستم مالی استفاده نداشت که ما در جریان تحقیقات خود بدان پی بردیم و برای این طیف برنامه ریزی کردیم. در سال ۲۰۱۳ متوجه شدیم ما خیلی عقب هستیم و باید کیف پول ایجاد نماییم. تکنولوژی ای تک یک تکنولوژی به روز است و بانکها از آن استفاده می نمایند. ما می خواهیم اقداماتی در حوزه پرداخت مالی انجام دهیم و در سال ۲۰۱۶ کیف پول ایجاد کردیم و الان ۱۴ میلیون کاربر داریم.
وی با اعلان اینکه ما از کیف پول به عنوان کارت های اعتباری استفاده می نماییم و این کار بوسیله موبایل کاربران قابل انجام است، اظهار داشت: ما پیوسته درحال توسعه و پیشرفت هستیم. در ترکیه میلیونها نفر با سیستم جدید ما آشنا شدند و هنوز درصد زیادی از جمعیت وارد سیستم های جایگزین نشدند که امیدواریم در سالهای آتی جمعیت جدید وارد سیستم پرداخت جایگزین شوند. بوسیله سیستم ما بیش از یک میلیارد مبادله انجام شده و توریسم از سیستم ما به شدت استفاده می نمایند و بسیار خوشحالیم که پروژه ما در جهانگردی ترکیه مورد اقبال بوده است.
این مدیر بخش تجاری ترکیه اشاره کرد: وقتی فردی از ایران به ترکیه برود می داند همراه داشتن کیف پول خطرناکست و ریس کهای زیادی به دنبال دارد. اما می توان در نزدیکی فرودگاه نمایندگی خودرا بگیرید و برای پرداخت هزینه های شهروندان از این سیستم جدید ما استفاده کنید، حتی می توانید از این سیستم یه یکدیگر پول پرداخت کنید و مبادله انجام دهید. سیستم ما بصورت قانونی محدودیت هایی دارد و سقف پرداخت سقف دارد که مقرر است این سقف افزایش یابد. هزینه های مبادله با این سیستم بسیار کاهش پیدا می کند و می توانید با بازگشت به ترکیه از این سیستم استفاده کنید.
ترکیه در تجارت الکترونیک شبیه ایران است
ضیا کزلتان، هماهنگ کننده تجاری شرکت ای تجارت ترکیه در کنفرانس تکنوبلاک اظهار داشت: اگر ببینید امروزه همه از تجارت الکترونیک بهره می برند، ما توانستیم سیستم خودرا ایجاد نماییم و خیلی از این سیستم استفاده کردند. ما توانستیم مجموعه ای فراگیر ایجاد نماییم که به سرعت در ترکیه درحال توسعه و گسترش است. هم اکنون بیش از ۲۰۰ سیستم پرداخت به سیستم ما وصل شده است. هدف ما آنست که در ترکیه بازار تجارت الکترونیک را بصورت سالم توسعه دهیم و با دنیا همکاری داشته باشیم. نمایندگان زیادی از ایران خواهان همکاری با ترکیه هستند و ما برای همکاری با نمایندگان ایرانی اعلام آمادگی می نماییم.
وی افزود: ما یکی از بزرگترین شرکت های باربری و سیستم های پرداخت وسیعی داریم. تجارت الکترونیک در ترکیه بصورت درحال توسعه بوده و به اینها اسم های مختلفی گفته می شود. ما حتی شرکتی داریم که حجم تجارت الکترونیک آن به بالای ۱۶ونیم میلیون دلار رسیده است. شرکت های ما حتی وارد نزدک نیز شده است. ما از نظر بازار شبیه ایران هستیم. بازار تجارت الکترونیک در دوره کرونا رشد زیادی داشت و توانستیم در یک سال همه گیری پیشرفتی به اندازه پنج سال داشته باشیم.
ضیا کزلتان اظهار نمود: بیشترین خرید و فروش ترکیه در استانبول انجام می شود و پس از آن آنکارا را داریم که حجم تجارت در آن به ۳۹۰ میلیارد لیر ترکیه رسیده است و انتظار داریم این رقم امسال به ۵۰۰ میلیارد لیر ترکیه برسد. شمار افرادی که به مرکز تجارت ترکیه وصل شده اند بالا رفته و افراد می توانند با این سیستم محصولات خودرا به فروش برسانند و نزدیک نیم میلیون شرکت از این سیستم استفاده می نمایند. در مجموع این نیم میلیون شرکت بوسیله تجارت الکترونیک به مبادله می پردازند.
منبع:

1401/05/14
13:43:44
5.0 / 5
740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک