سایت شیک : طراحی سایت

توسعه بی سابقه همکاریهای ایران و روسیه در زمینه اقتصاد دیجیتال

توسعه بی سابقه همکاریهای ایران و روسیه در زمینه اقتصاد دیجیتال

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با توسعه بی سابقه همکاریهای ایران و روسیه در زمینه اقتصاد دیجیتال و حوزه آی سی تی، افق های روشنی در انتظار روابط ایران و روسیه است.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به دستاوردهای مهم سفر دو روزه خود به روسیه اظهار داشت: با امضا اسناد همکاری بین وزارت خانه های ارتباطات دو کشور و هم چندین سند همکاری بین شرکتهای بزرگ ایرانی و روسی، اقتصاد دیجیتال رونق خواهد گرفت و افق های روشنی در انتظار روابط ایران و روسیه است.
زارع پور به نقش و اهمیت توسعه همکاریهای دو کشور در زمینه «آی سی تی» اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه شرکتهای دانش بنیان ایرانی با تکیه دانش و مهارت بومی توانسته اند به توانمندی و بلوغ کامل برسند و اینک با تولید انواع محصولات متنوع در صنایع مخابراتی، سخت افزار و نرم افزار، کنترل شبکه، صنایع دیجیتال و مجموعه صنعت «آی سی تی» سهم بسزایی در بازارهای بین المللی را به خود اختصاص داده اند.
وی به تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بازارسازی و رونق تجارت دیجیتال برای شرکتهای توانمند ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: با خروج شرکتهای غربی از روسیه، حالا این فرصت فراهم گشته است که نیازمندی های این کشور در حوزه «آی سی تی» را به طور کامل تأمین نماییم.
زارع پور ضمن اشاره به این که دانشمندان و متخصصان ایرانی، تحریم ها را به فرصتی برای رشد و شکوفایی در همه حوزه ها، همچون در زمینه آی سی تی مبدل کرده اند، اضافه کرد: این محصولات با کیفیت که الان در بخش های مختلف داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، قابل رقابت با نمونه های خارجی است و روسیه بازار جدید این محصولات نوآورانه خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان با اشاره به اینکه در این سفر علاوه بر معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هیأتی متشکل از مدیران شرکتهای بزرگ فعال در حوزه آی سی تی هم حضور داشتند، اظهار داشت: اولین بار بود مه شرکتهای روسی هم در دیدارها و مذاکرات رو در رو با شرکتهای ایرانی، با توانمندی های کشورمان آشنا شدند و با استقبال چشم گیر آنها مواجه گردید.
وی به صادرات خدمات فنی و محصولات حوزه فناوری ارتباطات ایران به دیگر کشورهای جهان اشاره نمود و اظهار داشت: لازم است مردم ایران بدانند که محصولات و دانش فنی ایرانی می تواند در بازارهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.
زارع پور اظهار داشت: خیلی از محصولاتی که سالهاست در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد، در روسیه جز مسائل روز به حساب می آید و این ظرفیت بسیار خوبی برای شرکتهای ایرانی فراهم نموده که محصولات خویش را در این کشور عرضه کنند.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: یکی از ملاحظات جدی این وزارت خانه، رعایت بالاترین استانداردها، به منظور صیانت از نام و برند محصولات ایرانی در همه زمینه ها، همچون در حوزه آی سی تی است.
عیسی زارع پور به موانع موجود بر سر راه تجارت بین دو کشور در حوزه آی سی تی اشاره نمود و اظهار داشت: باید برای رفع این موانع تدبیری اندیشیده شود.
وی یکسان سازی استانداردهای محصولات فناورانه و حوزه آی سی تی را از لزوم های توسعه همکاری در این حوزه برشمرد و اظهار داشت: در صورت تسریع در استانداردسازی، میتوان به سرعت شاهد حضور محصولات ایرانی در بازار روسیه بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تسهیل در امور گمرکی و ترخیص محصولات مبادله شده بین دو کشور را از دیگر لزوم ها عنوان نمود و اضافه کرد: برای توسعه اقتصاد دیجیتال، رفع موانع بانکی و مالی هم ضرورتی انکارناپذیر است.منبع:

1401/05/01
10:52:36
5.0 / 5
669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک