سایت شیک : طراحی سایت

دیپ فیک در خدمت مجرمان سایبری

دیپ فیک در خدمت مجرمان سایبری

به گزارش سایت شیک دیپ فیک و اطلاعات شخصی سرقتی برای مقاصد بی شمار فریبنده همچون فیشینگ و سرقت هویت، به کمک کلاهبرداران اینترنتی می آیند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، مرکز شکایات جرایم اینترنتی در اف بی آی در مورد مجرمان سایبری که برای درخواست موقعیت های کاری از راه دور از دیپ فیک و اطلاعات شخصی استفاده می نمایند، اخطار داد. نقش های مورد بررسی شامل فناوری اطلاعات و برنامه نویسی کامپیوتر، پایگاه داده و عملکردهای شغلی در رابطه با نرم افزار است، دسترسی به اطلاعات حساس شرکت، مانند اطلاعات شخصی مشتری، داده های مالی، پایگاه های اطلاعاتی شرکت یا اطلاعات اختصاصی هم از موارد نقض شده بود.
دیپ فیک گزینه ترجیحی عوامل تهدید برای رسیدن به شغل دلخواه است. دیپ فیک، ویدیوها، صداها یا تصاویری هستند که توسط هوش مصنوعی تقلید می شوند و با تقلید از یک فرد واقعی چیزی را می گویند یا انجام می دهند که هیچگاه آنرا نگفته یا انجام نداده است. با اینکه این فناوری برای سرگرمی و حتی حفاظت از حریم خصوصی افراد با پنهان کردن هویت آنها با هوش مصنوعی عالی است، متخصصان فناوری اطلاعات به صورت فزآینده ای نگران خطرات احتمالی آنها هستند، از تبلیغات انتخاباتی گرفته تا شواهد ویدیویی جعلی و حتی رهبرانی که به نیروهای خود دستور عقب نشینی می دهند، نگرانی های مختلفی در ارتباط با دیپ فیک وجود داشته دارد.
وبسایت سایبرنیوز اعلام می کند که گزارش مدیران شرکت ها نشان دهنده افزایش متقاضیانی است که حرکات لب های آنها با صدا در طول مصاحبه مجازی هم خوانی ندارد، این شامل مواردی مانند سرفه و عطسه هم بوده که این مورد خود نشان دهنده ی استفاده از دیپ فیک برای هدف قرار دادن کاربران عادی به جای شخصیت های سیاسی و افراد معروف است. موارد جدید نشان داده است که حملات به سمت کاربران عادی اینترنت و افراد خصوصی حرکت می کنند.
عوامل تهدیدکننده، با استفاده از اطلاعات شخصی سرقت شده و هویت افراد دیگر برای موقعیت های کاری درخواست فرستادند، همان گونه که این فناوری به تکامل خود ادامه می دهد؛ نگرانی ها در مورد استفاده از اطلاعات در دسترس همه ما افزایش می یابد. محققان می گویند که داده های نادرست می تواند چنین تاثیری بر زندگی ما داشته باشد؛ به خصوص کودکان که بیشتر در معرض گرفتاری در دام کلاهبرداری با داده های نادرست و فاش شده هستند.1401/04/14
10:04:32
5.0 / 5
643
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک