سایت شیک : طراحی سایت

امضای تفاهمنامه همکاری ایرانسل و بنیاد علوی در پروژه های اجتماعی

امضای تفاهمنامه همکاری ایرانسل و بنیاد علوی در پروژه های اجتماعی

ایرانسل و بنیاد علوی، در زمینه‌ی محرومیت زدایی و پروژه های اجتماعی، تفاهم نامه‌ی همکاری امضا کردند.


به گزارش سایت شیک به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این تفاهمنامه، عصر دوشنبه ۶ تیرماه جاری، طی نشستی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور مهندس وحید خاوه ای رئیس، دکتر عاطفه امرایی سرپرست معاونت برنامه ریزی و نظارت فنی و مهندس رسول محمدقلی معاون مناطق بنیاد علوی و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، به امضا رسید. بر طبق این تفاهمنامه، دو طرف در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات ارتباطی در حوزه‌ی محرومیت زدایی، آموزش، کارآفرینی، مهارت آموزی اقشار مختلف، تسهیل در ایجاد شبکه‌ی دیجیتال توزیع محصولات و توسعه پایدار در مناطق محروم، همکاری می کنند. بر این اساس، ایرانسل با عرضه و تسهیل خدمات و محصولات ارتباطی در مناطق هدف بنیاد علوی در چارچوب طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری ‎اطلاعات، ارائه‌ی بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات برای کاهش شکاف دیجیتال، تسهیل آموزش، مهارت آموزی و کارآفرینی در مناطق محروم، ارائه‌ی مشاوره در مورد راه اندازی بسترهای ارتباطی لازم و مورد نیاز بنیاد علوی و هم طراحی، تعریف و اجرای پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی شرکتی (CSI) با همکاری مشترک بنیاد علوی، در این خصوص فعالیت می کند. در این دیدار، مدیرعامل ایرانسل، ضمن اشاره به این که با تولد ایرانسل شاهد رفع انحصار و افزایش عرضه‌ی خدمات ارتباطی و در نتیجه کاهش قیمت سیم کارت و هزینه‌ی دسترسی به خدمات ارتباطی بودیم، تا آنجایی که ایرانسل تبدیل به «موفق ترین پروژه‌ی محرومیت زدایی ایران» شده است، تاکید کرد: ایرانسل رویکرد پایداری و کسب و کار مسؤولانه را سرلوحه‌ی فعالیت خود قرارداده و به شکلی میتوان مأموریت ایرانسل را «محرومیت زدایی ارتباطات» در ایران نام برد. وی با اشاره به اینکه ایرانسل همواره در آوردن آخرین فناوری های ارتباطی جهانی به ایران پیشگام بوده و در توسعه روستایی نیز، همواره نسل های جدید فناوری ارتباطی در اختیار روستاییان عزیز قرار می گیرد، اضافه کرد: رویکرد ایرانسل، تعامل مشترک با سهامداران و دیگر ذی نفعان برای خلق ارزش مشترک است و این رویکرد، بر استراتژی کلان مسؤولیت اجتماعی ایرانسل، حاکم است.
عباسی آرند، توسعه ارتباطات روستایی، پروژه‌ی مدارس درخشان و پروژه های مدرسه سازی در مناطق سیل زده و برخی پروژه های اجتماعی مانند توجه به نیاز مشترکان ناشنوا، مسؤولیت پذیری زیست محیطی، کاشت درخت و کوشش برای کاهش ردپای کربن را همچون اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی مسؤولیت اجتماعی طی سالهای گذشته عنوان نمود و کوشش برای کاهش شکاف دیجیتال را همچون مهم ترین اهداف پیش روی ایرانسل در این عرصه برشمرد. وی با تاکید بر این که اقتصاد پلتفرمی و دیجیتال، در آینده‌ی اقتصاد کشور نقش قابل توجهی ایفا می کند، توسعه زیرساخت های دیجیتال در مناطق محروم را از مهم ترین الزامات کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه پایدار دانست. مدیرعامل ایرانسل همینطور با ابراز خرسندی از این که در دوران مهندس فتاح، توجه ویژه ای در مدیریت بنیاد علوی به محرومیت زدایی شده است، ابراز امیدواری کرد که طی همکاری مشترک با بنیاد علوی، پروژه های جدیدتر و گسترده‎تری در این حوزه، صورت گیرد.
رئیس بنیاد علوی هم در این دیدار، ضمن اشاره به زیرساخت ها و امکانات ایرانسل در حوزه های مختلف ارتباطی و دیجیتال، این زیرساخت ها را فرصتی بی نظیر برای تسهیل در رونق کسب و کار مناطق محروم دانست و خواهان هم افزایی برای انجام پروژه های مشترک در این رابطه شد. وی با اشاره به اینکه فقدان دسترسی به امکانات ارتباطات دیجیتال در مناطق کم برخوردار، از مهم ترین عوامل ایجاد و تشدید محرومیت است، خاطرنشان کرد: هر چه عدم دسترسی به امکانات ارتباطی ادامه و گسترش یابد، محرومیت موجود هم مضاعف می شود. خاوه ای، با اشاره به اینکه حدود پنج میلیون نفر جمعیت در مناطق هدف بنیاد علوی ساکن هستند، پیشنهاد کرد کارگروه مشترکی تشکیل و با به کارگیری مجموعه های دانش بنیان، از فرصت های موجود در مناطق محروم برای ارائه‌ی خدمت به ساکنان این مناطق بهره برداری شود. او همینطور از ایرانسل برای توجه ویژه به پروژه های مسؤولیت اجتماعی در مناطق محروم، قدردانی و تاکید کرد: ایرانسل با انجام این پروژه ها، استانداردهای حوزه‌ی مسؤولیت اجتماعی را در کشور ارتقا داده است.


منبع:

1401/04/07
23:24:43
5.0 / 5
686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک