سایت شیک : طراحی سایت
حكم دادگاهی در آلمان؛

برخورد آلمان با نقض کپی رایت در یوتیوب

برخورد آلمان با نقض کپی رایت در یوتیوب

دادگاه آلمان حکمی داد که برمبنای آن، یوتیوب و سایر پلت فرم های به اشتراک گذاری ویدئو ممکنست مجبور به پرداخت خسارت به سبب آپلودهای بدون مجوز شوند، حتی اگر محتوا توسط شخص ثالثی ارسال شده باشد.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، دادگاه عالی آلمان روز پنجشنبه با صدور حکمی اعلام نمود: پلت فرم های اشتراک گذاری ویدئو تنها در صورتی مسئول نقض کپی رایت خواهند بود که بعد از اطلاع از آپلودهای غیرقانونی، سریعاً برای مسدود کردن دسترسی به آنها اقدام نکنند.
این پرونده در بحبوحه نبرد طولانی مدت بین صنعت یک تریلیون دلاری تولید فیلم و سریال در اروپا و پلت فرم های آنلاین مطرح می شود که اولی به دنبال جبران خسارت بارگذاری های بدون مجوز انواع ویدئو است.
این منازعه همین طور قسمتی از یک درگیری گسترده تر در مورد این است که پلت فرم های آنلاین و رسانه های اجتماعی تا چه حد باید برای نظارت بر ارسال محتوای غیرمجاز، غیرقانونی یا نفرت انگیز مسئول شناخته شوند.
بر اساس این حکم، اپراتورهای پلت فرم های آپلود می توانند به افشای هویت کاربرانی که مرتکب تخلف می شوند و همچون افشای آدرس ایمیل آنها ملزم شوند. صدور این حکم مبتنی بر حکمی است که سال قبل توسط دیوان دادگستری اتحادیه اروپا صادر شد.
تصمیم مذکور ناشی از شکایتی است که ازطریق یک تهیه کننده موسیقی مقابل یوتیوب طرح شد. علت شکایت وی انتشار فایل ضبط های ویدئویی و صوتی وی در یوتیوب بود. یوتیوب حتی بعد از ارسال نامه ای از طرف وکیل وی و درخواست حذف آنها این کار را انجام نداد.
یوتیوب در واکنش مدعی شده به سیستم هایی که برای مبارزه با نقض کپی رایت به وجود آورده مطمئن است.

1401/03/16
09:51:01
5.0 / 5
789
تگهای خبر: آنلاین , اپراتور , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک