سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

همکاری ایران با ژاپن برای انتقال دانش و فناوری اطلاعات

همکاری ایران با ژاپن برای انتقال دانش و فناوری اطلاعات

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به همکاریهای گذشته با کشور ژاپن اظهار داشت: این همکاری در سالهای متمادی ادامه داشته و هم اکنون هم زمینه آن بخصوص در حوزه انتقال دانش و فناوری اطلاعات و برگزاری کارگاه های مشترک فراهم است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در اینستاگرام خود نوشت: از روز دوشنبه جهت شرکت در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی به ژنو آمده ام. تلاش می کنم در حاشیه این اجلاس با وزرای دیگر کشورها و مقامات سازمان های مرتبط رایزنی کنم. در روز اول با معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات ژاپن و وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال نیجریه دیدار کردم. دیدارهایی سازنده که ان شالله نتیجه بخش هم خواهد بود. آقای یوجی ساساکی، معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات ژاپن، بالاترین مقام حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ژاپن بشمار می رود. ژاپنی ها در این دیدار درخواست حمایت ایران از نامزدی ژاپن برای عضویت در شورای ITU را مطرح نمودند. ما سوابق خوبی در همکاری با ژاپنی ها داریم.
وی افزود: مرکز تحقیقات مخابرات که حالا به نام پژوهشگاه ارتباطات تغییر نام یافته با همکاری ژاپنی ها به راه افتاده است. این همکاری در سالهای متمادی ادامه داشته و هم اکنون هم زمینه آن بخصوص در حوزه انتقال دانش و فناوری اطلاعات و برگزاری کارگاه های مشترک فراهم است. بخشی از این همکاری می تواند در حمایت متقابل ایران و ژاپن در کسب کرسی های سازمان های بین المللی متجلی شود. ما هم متقاضی حمایت ژاپن از نامزدی ایران در شورای ITU برای دوره چهارساله جدید شدیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: همینطور با عیسی علی ابراهیم، وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال نیجریه و دبیر 2022 WSIS دیدار کردم. مسائل فراوانی در همکاری ایران با WSIS وجود دارد. مبحث این دیدار بیشتر حول «حکمرانی سایبری» بود، موضوعی که بستر طرح و پیشبرد آن در اجلاس حاضر فراهم است. در این دیدار بعضی از ظرفیت های بومی در اقتصاد پلتفرمی و دستاوردهای فضایی کشورمان را معرفی و به ظرفیت همکاری ایران و نیجریه، بخصوص در ایجاد و توسعه پارک های علم و فناوری اشاره کردم.
زارع پور اضافه کرد: وزیر نیجریه ای علاقه زیادی به گسترش روابط با جمهوری اسلامی بخصوص در حوزه های فضایی و ارتباطی داشت و از من برای سفر به آن کشور به منظور رسیدن به تفاهم و توافق های عملیاتی دعوت کرد. من هم طبق عرف دیپلماتیک و به منظور معرفی ظرفیت های جمهوری اسلامی در حوزه خدمات ارتباطی و فضای مجازی از علی ابراهیم برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت کردم. امیدوارم در ادامه این سفر و برنامه های فشرده ای که پیشبینی شده دستاوردهای امیدبخشی برای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان به ارمغان آید.
منبع:

1401/03/12
10:32:52
5.0 / 5
678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک