سایت شیک : طراحی سایت

چگونه مانع داغی بیش از اندازه آیفون شویم؟

چگونه مانع داغی بیش از اندازه آیفون شویم؟

به گزارش سایت شیک گوشی آیفون شما امکان دارد به علل گوناگونی گرفتار داغی بیش از اندازه شود.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، هنگامی که آیفون بیش از اندازه داغ می شود، به احتمال زیاد شماری نشانه های هشداردهنده را مشاهده خواهید کرد. واضح است که با لمس کردن گوشی، داغی آنرا کاملا احساس می کنید. همینطور گوشی کندتر کار می کند، صفحه نمایش آن تاریک تر می شود، نمی تواند شارژ شود یا دوربین گاهی عکس نمی گیرد. اگر داغی گوشی شدت بیشتری پیدا کند، حتی امکان دارد اخطار دما در صفحه گوشی ظاهر شود و تا آن زمان که گوشی از داغی نیافتد، بجز تماس های اضطراری نمی توانید از آن استفاده کنید.

داغی برای آیفون خوب نیست و اگر برای مدتی طولانی داغ بماند، امکان دارد به قطعات داخلی آن بخصوص باطری و پردازنده آسیب بزند. وبسایت بیزنس اینسایدر در گزارشی راه های مقابله با داغی بیش از اندازه آیفون را مرور کرده است.

چرا آیفون گرفتار داغی بیش از اندازه می شود؟

اگر هوای بیرون گرم باشد و شما گوشی آیفون خویش را در معرض نور مستقیم آفتاب یا در خودرو بگذارید، احتمال داغ شدن آن وجود دارد. همینطور اگر آیفون اعمال سنگینی مانند بازی یا پخش ویدیوی کیفیت بالا یا استفاده از جی پی اس را انجام دهد، احتمال داغی آن وجود دارد. اگر باطری گوشی معیوب یا قدیمی باشد، تولید انرژی آن ناپایدار است و سبب آزاد شدن حرارت زیادی می شود که گوشی را داغ می کند. با بررسی سلامت باطری آیفون، می توانید متوجه شوید چه زمانی وقت تعویض باطری فرا رسیده است.

همچنین اجرای اپلیکیشن های متعدد، امکان دارد فشار زیادی به پردازنده وارد کند و سبب شود سخت تر کار کند و حرارت بیشتری تولید نماید. گاهی این اتفاق به سبب اجرای اپلیکیشن های قدیمی که حاوی باگ هستند و کار پردازنده را می افزایند، روی می دهد.

گاهی هم در هنگام انجام اعمال معمول، امکان دارد گوشی شما داغ به نظر برسد. تا آن زمان که اخطار دما دریافت نکرده اید، وحشت نکنید. به استفاده از دستگاهتان ادامه دهید و احیانا وقتی کاری که سبب داغ شدن آن شده بود را متوقف کردید، از حرارت خواهد افتاد.

چطور جلوی داغی بیش از اندازه گوشی را بگیریم؟

هنگامی که متوجه می شوید، آیفون بیش از اندازه داغ شده است، واکنش سریع، بهترین راه برای پیشگیری از آسیب دیدن قطعات گوشی است.

۱- همه اپلیکیشن ها را ببندید

سبک کردن حجم کار پردازنده، مانع از تولید بیش از اندازه داغی و خالی شدن سریع شارژ گوشی می شود. ازاین رو بستن همه اپلیکیشن ها باید نخستین کاری باشد که انجام می دهید.

۲- آیفون را ریستارت کنید

اگر زمان یا صبر برای بستن همه اپلیکیشن ها ندارید، می توانید به آسانی با ریستارت کردن آیفون، این کار را انجام دهید. با این وجود باآنکه همه آیفونها مشابه هم هستند، ریستارت کردن آنها امکان دارد متفاوت باشد. برای ریستارت آیفون ایکس یا مدل های جدیدتر از آن:

۱- دکمه پاور و یکی از دکمه های تنظیم صدا را برای چند ثانیه نگه دارید. یک اسلایدر در بالای گوشی ظاهر می شود که به شما می گوید (اسلاید را) بکشید تا خاموش شود.

۲- بگذارید آیفون برای چند دقیقه خنک شود.

۳- دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید و هنگامی که لوگوی اپل در صفحه ظاهر شود، انگشتتان را از روی آن بردارید.

برای ریستارت کردن آیفون SE، آیفون ۸ یا مدل های قدیمی تر از آن:

۱- دکمه پاور را برای چند نگه دارید.

۲- هنگامی که اسلایدر خاموشی در بالای صفحه ظاهر می شود، آیکن پاور اسلایدر را به سمت راست بکشید.

۳- چند دقیقه صبر کنید تا آیفون کمی از حرارت بیافتد.

۴- دکمه پاور را نگه دارید و هنگامی که لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شد، آنرا رها کنید.

۳- گوشی را از قاب آن جدا کنید

هنگامی که آیفون درحال خنک شدن است، آنرا از قابش جدا کنید تا جریان هوا اطراف آن افزایش پیدا کند. قاب امکان دارد گوشی را داغ نگه دارد و مانع از رفع سریع داغی شود. هنگامی که آیفون را از قابش خارج کردید، می توانید آنرا در جای خنک قرار دهید تا زودتر حرارت آن از میان برود.

۴- شارژ گوشی را سریعا متوقف کنید

اگر آیفون شما در هنگام شارژ شدن گرفتار داغی بیش از اندازه شده است، سریع آنرا از برق بکشید. شارژ کردن امکان دارد سبب شود کمی گوشی گرم شود اما اگر آن قدر داغ شده است که نمی توانید به آن دست بزنید، باید سریع از شارژ بکشید.

۵- گوشی را از منبع حرارت دور کنید

هنگامی که آیفون خویش را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب یا در خودروی داغ قرار می دهید آیفون را فورا بردارید تا مانع افزایش حرارت داخلی آن شوید.

۶- آیفون را در جای خنک نگه دارید

اگر داخل خودرو گرم می شود، پنجره را پایین بیاورید یا کولر را روشن کنید یا در سایه پارک کنید تا از افزایش حرارت گوشی جلوگیری کنید. همینطور هنگامی که می خوابید، گوشی را زیر بالش نگذارید چونکه بالش مانع از آن می شود که حرارت گوشی آزاد شود. شاید لازم باشد گوشی را از سایر دستگاههای حرارت زا دور کنید تا مانع تشدید داغی آن شوید. اگر آیفون نزدیک یکی از این دستگاه هاست، مطمئن شوید که آنها را خاموش کرده اید.

۷- آیفون خویش را بروزرسانی کنید

مطمئن شوید که همیشه از جدید ترین نسخه iOS استفاده می کنید چونکه بهبودهای صورت گرفته در عملکرد آن، مانع از داغی بیش از اندازه آیفون می شود.

همچنین باید اپلیکیشن های خویش را هم بنا بر این مشابه بروزرسانی کنید و هر باگی که وجود دارد و سبب مشکلاتی در عملکرد و تحمیل فشار به پردازنده می شود را برطرف کنید.

۸- کارهای سنگین را محدود کنید

اگر متوجه می شوید گوشی شما در زمان انجام اعمالی مانند بازیهای سه بعدی داغ می شود شاید لازم باشد، این کار را محدود کنید. اگر دستگاه دیگری مانند کامپیوتر شخصی یا کنسول بازی دارید برای بازی از آنها استفاده کنید تا گوشی شما گرفتار داغی بیش از اندازه نشود.

۹- حالت اتوماتیک تنظیم نور را فعال کنید

هنگامی که نور دستگاه بیش از اندازه بالا باشد، امکان دارد شارژ باطری را خالی کرده و سبب داغی آن شود. خوشبختانه آیفون تنظیماتی دارد که به صورت اتوماتیک نور را برای اساس شرایط محیط تنظیم می کند.

۱۰- از حالت کم مصرف استفاده کنید

هر چه صفحه گوشی مدت بیشتری فعال باشد، گوشی حرارت بیشتری تولید می کند و شارژ باطری بیشتری از دست می دهد. می توانید با فعال کردن حالت کم مصرف، مدت زمان فعال بودن صفحه گوشی را کاهش دهید.

۱۱- آیفون خویش را ریست کنید

اگر پس از همه سفارش های مذکور، آیفون شما همچنان بیش از اندازه داغ مانده است، باید گوشی را ریست کرده یا به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید. باید توجه داشته باشید که این اقدام همه اپلیکیشن ها و تنظیمات سفارشی را حذف خواهد کند اما احیانا به حل مشکل داغی بیش از اندازه کمک می نماید.

۱۲-آیفون خویش را پیش تعمیرکار ببرید

بردن آیفون پیش تعمیرکار، چاره نهایی بعد از امتحان همه راه های امکان دارد. امکان دارد گوشی یک مشکل سخت افزاری داشته باشد که لازم باشد یک متخصص آنرا باز کرده و تعمیر کند.
1401/03/09
14:18:32
5.0 / 5
817
تگهای خبر: بازی , سایت , كامپیوتر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک