سایت شیک : طراحی سایت
زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تکذیب ادعای کاهش پهنای باند اینترنت اظهار داشت: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده و ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در ارتباط با کندی اینترنت به سبب کاهش پهنای باند، گفت: تکذیب می کنم که پهپاد باند کشور را کاهش داده ایم. به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین می شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک باشد. مراجعی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را سنجش می کنند، روز گذشته اعلام گردید رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ رسیده است.
وی عنوان کرد: در زمینه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و روز گذشته تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این عرصه حدود ۱۰ است در صورتیکه این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش تقاضای روز به روز در زمینه موبایل اشاره کرد: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است، البته ما فرکانس های جدید را به اپراتورها واگذار کرده ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد.
زارع پور اضافه کرد: راه حل اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که روز گذشته با ۹ اپراتور تفاهم نامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که دراین زمینه راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند، تهیه شده است و دولت تقریباً از یک سوم درآمد خود دراین زمینه صرف نظر کرده تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد.
وی در آخر اشاره کرد: تست سرعتی که روز گذشته در بوشهر انجام شد حدود ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه حالا مردم تجربه می کنند. قبلاً در قم، مشهد و رشت هم تست کرده ایم.


منبع:

1401/02/28
22:39:17
5.0 / 5
763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک