سایت شیک : طراحی سایت

تفاهمنامه همکاری ایرانسل و مپنا در حوزه خودروی متصل

تفاهمنامه همکاری ایرانسل و مپنا در حوزه خودروی متصل

به گزارش سایت شیک ایرانسل و مپنا، همزمان با چهارمین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران، تفاهم نامه‌ی همکاری در حوزه‌ی خودروی متصل امضا کردند. ایرانسل، با رونمایی از خدمت خودروی متصل، در این نمایشگاه حضور دارد.


به گزارش سایت شیک به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این تفاهمنامه روز گذشته ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و دکتر محمدحسین رفان مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) به امضا رسید. ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با تمرکز ویژه‌ی ایرانسل بر بومی سازی تکنولوژی های جدید و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توانمندسازی زیست بوم کسب و کار دیجیتال در حوزه‌ی کسب وکارهای نوین، این همکاری را در حوزه‌ی خودروی متصل، با مپنا شروع کرده است. چهارمین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران، از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، در نمایشگاه بین المللی تهران (شهر آفتاب) برگزار می گردد و ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، سرویس خودروی متصل (Connected Car) را در این نمایشگاه، عرضه نموده است.
عصر دوشنبه و در افتتاحیه‌ی نمایشگاه، دکتر علی نبوی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، ضمن بازدید از غرفه ایرانسل، با مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل در ارتباط با رویکرد خودرو های متصل در ایران به گفتگو پرداخت و از عملکرد ایرانسل در ارائه‌ی حدمت خودروی متصل قدردانی کرد. نبوی، حرکت به سمت خودرو های متصل و خودرو های برقی را گریزناپذیر دانست و اظهار داشت: این مورد تا آنجا جدی است که از یک زمان به بعد، در استانداردهای اروپایی و استانداردهای معتبر دنیا، خودرو های غیرمتصل را شماره گذاری نخواهند کرد، ازاین رو بدون شک ما باید به سمت این مورد قدم برداریم و در این راه به ظرفیت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیاز خواهیم داشت و خرسندیم که ایرانسل توانسته در این راه اقدامات موثری داشته باشد. ایرانسل همینطور در این نمایشگاه، با برگزاری کارگاه های آموزشی هدفمند در حوزه خودرو های متصل در ایام سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه (۲۷، ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت) از ساعت ۱۵ تا ۱۶، در تلاش است تا مسیر تحول دیجیتال را برای کسب وکارهای در رابطه با صنعت خودرو هموارتر کند. خودرو های مدرن امروزی، دیگر فقط وسیله ای برای حمل و نقل نیستند، بلکه علاوه بر جابه جا کردن مسافر، تجربه های مختلفی همچون تبادل داده را در اختیار کاربران قرار می دهند. در این میان، حرکت صنایع به سمت تحول دیجیتال هم سبب شده که فناوری هایی مانند اینترنت اشیا و هوش مصنوعی هم در طراحی و ساخت خودرو ها، نقش مهمی ایفا کنند. شاید بتوان اظهار داشت که یکی از مهم ترین فناوری های عصر دیجیتال در حوزه‌ی خودروسازی، فناوری خودرو های متصل است و می تواند کسب و کارها را در راه تحول دیجیتال قرار دهد.
ایرانسل با عنایت به چندین سال سابقه در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه های منحصربه فرد همکاری با شرکتهای بزرگی همچون شرکت فولاد مبارکه‌ی اصفهان که از سامانه‌ی مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل، در حوزه‌ی لجستیک هوشمند و در زمینه‌ی پایش حمل سرباره، پایش ترابری سنگین و… بهره می برد، الان مبادرت به رونمایی از سرویس خودرو های متصل خود کرده است. فناوری خودرو های متصل پدیده ای نوظهور است که نه تنها صنعت خودرو بلکه اکوسیستم های مختلف و مدلهای کسب و کار را با تغییراتی بنیادین روبه رو کرده است و آگاهی کامل از این روندهای جدید، نخستین گام برای حرکت کردن در راه تحول دیجیتال است. خودروی متصل در واقع نوعی وسیله‌ی نقلیه است که به فناوری اینترنت اشیا (Internet of Things-IoT) مجهز شده است. به این معنا که اجزای مختلف آن به سنسورهای هوشمند مجهزند و از راه آنها، داده ها را با خودرو های دیگر یا با سامانه های مدیریتی، تبادل می کنند. خودرو های متصل می توانند در صنایع مختلف، از صنعت خودروسازی و صنایع در ارتباط با آن (مثل بیمه و خدمات بعد از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات، نقشی اساسی ایفا کنند. همچون امکانات و مزایای خودرو های متصل میتوان به امـکان اتصال به خـودروهای دیگر، امکان مشاهده‌ی مشـکلات فنـی خـودرو از راه سیسـتم ردیابی و حل مشـکلات خودرو از راه دور، قابلیت فعال یا غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت سفارشات، برنامه ریزی برای سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، امکان ثبت تخلفات رانندگی، امکان ارسال پیام و امکان بررسی صدمه های وارده به خودرو برای شرکتهای بیمه، اشاره نمود. چهارمین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران، از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، از ساعت ۱۱ تا ۱۸، در سالن ملل نمایشگاه بین المللی تهران (شهر آفتاب) پذیرای علاقه مندان است.


منبع:

1401/02/28
13:49:01
5.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک