سایت شیک : طراحی سایت

کوشش برای رفع موانع همکاری با شرکت های FCP

کوشش برای رفع موانع همکاری با شرکت های FCP

سایت شیک: معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات با اشاره به کوشش برای رفع موانع همکاری مخابرات ایران و شرکت های FCP، اظهار داشت که رگولاتور باید در زمینه تعرفه گذاری برای شرکت مخابرات و شرکت های FCP همکاری کند، در غیر این صورت در هیچ قسمتی از ICT توسعه ای انجام نخواهد شد.


داوود زارعیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه یکی از اهدافی که شرکت مخابرات پس از خصوصی سازی دنبال می کرد این بود که بتواند بخش های خصوصی دیگر را هم با خود همراه کند، اظهار داشت: با وجود این که خیلی از مصوباتی که سالهای قبل توسط سازمان تنظیم تصویب شده بود انگیزه ای برای همکاری نمی گذاشت، اما باز هم مخابرات تصمیم به همکاری با شرکتها گرفت، به نحوی که با شرکت های مختلف به ویژه شرکت های FCP قراردادهایی را بستیم.
وی با اشاره به موضوع انحصار شرکت مخابرات در راه اندازی پورت های اینترنتی، بیان کرد: شرکت مخابرات انحصاری ندارد و تا الان شرکتها بوسیله اجاره سیم مسی فعالیت خودشان را توسعه می دادند، کما این که تا امروز بیش از سه میلیون پورت ADSL توسط شرکت های FCP و روی سیم مسی مخابرات واگذار شده است.
قراردادهای بیت استریم در راه اجرائی شدن
معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات افزود: ما از سال قبل چرخشی را در سیاست های مخابرات ایران ایجاد کردیم تعامل و همکاری را با شرکت های دیگر افزایش دادیم، به همین علت قرارداد بیت استریم که چهار سال به زمین مانده بود را فعال کردیم. هم اکنون هم با هشت شرکت این قرارداد امضا شده و دو شرکت هم بتازگی اعلام آمادگی کردند و بنا داریم با هر شرکتی که اعلام آمادگی کند، قرارداد امضا نماییم. ما با شرکت های servco هم قراردادهای بیت استریم امضا می نماییم و قرارداد نخستین شرکت سروکو هم امضا شده است.
زارعیان افزود: موضوع دیگری که امسال در دستور کار قرار دادیم این که در حوزه های غیر از ADSL هم آماده ایم که با شرکت های فعال در این عرصه شامل تولیدکنندگان، FCP ها و شرکت های دانش بنیان همکاری نماییم. برای این موضع بتازگی ۱۲ حوزه را ابلاغ کردیم و از همه شرکتها خواستیم در این ۱۲ زمینه هم با مخابرات همکاری کنند. زمینه های همکاری و درخواست مشارکت ما از شرکتها شامل موارد دیتاسنتر؛ خدمات محتوایی و تولید محتوا چه بصورت ویدیوی یا سایر شیوه ها؛ خدمات ابری؛ اینترنت اشیا؛ خدمات دیجیتال؛ توسعه شبکه فیبر نوری سازمانی؛ شبکه فیبر نوری خانگی یا همان FTTh؛ بخش سرویس ارزش افزوده می شود.
وی اشاره کرد: علاوه بر این در زمینه هایی مانند قابلیت فروش و سرمایه گذاری مشترک هم ما این آمادگی را به شرکتها اعلام کردیم که با مخابرات همکاری مشترک داشته باشند. ما در تلاشیم موانع همکاری مشترک را از بین ببریم. شاید یکی از موانع، عدم توافق بر سر مشارکت بصورت برد-برد بوده و همیشه یک شرکت می خواسته که دست بالاتر را داشته باشد، اما ما این موانع را برمی داریم و با مقررات زدایی که دراین زمینه هست، زمینه همکاری را فراهم می نماییم.
توسعه فیبر نوری، زمینه همکاری مخابرات و شرکت های FCP
معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات با اعلان اینکه سه زمینه از همکاریهای مشترکی که اعلام کردیم، توسعه فیبر نوری است، اضافه کرد: برای خودمان که برنامه توسعه سراسری داریم، به دولت هم اعلام کردیم که آمادگی داریم در سراسر کشور در توسعه فیبر نوری کار نماییم. باتوجه به سیاست های دولت سیزدهم در حوزه توسعه FTTH و توسعه شبکه ثابت فرصت بسیار خوبی است تا هر شرکتی که به هر طریقی در زمینه آی سی تی توانمندی دارد، اعلام آمادگی کند، ما هم برنامه ها را بررسی می نماییم و تصمیم نهایی برای همکاری مشترک گرفته می شود.
زارعیان افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، بنا داریم در این دولت و تا آخر سال ۱۴۰۳، به آن هدف گذاری ۵ میلیون پورت فیبر نوری برسیم. البته ما هدف داریم پورت هایی که ایجاد می نماییم بیشتر از این تعداد باشد و بدین جهت برنامه ایجاد دسترسی های بیشتر از این تعداد را داریم. ضمن این که بتازگی در یک فراخوان، در توسعه شبکه فیبر نوری به شرکتها درخواست مشارکت دادیم.
وی با اعلان اینکه بیت استریم با آن شکلی که مصوب شده، قابلیت اجرائی نداشت، اظهار داشت: ما شرایط را ساده کردیم و البته بنا داریم باز هم ساده نماییم، بنا بر این به دنبال این هستیم که نه فقط بیت استریم توسعه پیدا کند، بلکه ۱۲ زمینه جدید هم به بیت استریم اضافه کردیم تا شرکت هایی که مایل به همکاری در این بخش هستند، اضافه شوند. با بازخورد روزهای اخیر فکر می کنم ما می توانیم حداقل ۲۰ قرارداد قابل توجه و دارای خروجی مناسب داشته باشیم. البته یک نکته مهم این است که مقررات گذار در این عرصه مانند سایر حوزه ها به ما کمک نماید.
معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات با اعلان اینکه رگولاتور باید در زمینه تعرفه گذاری برای شرکت مخابرات و شرکت های FCP همکاری کند، اضافه کرد: تا حالا تغییر تعرفه ای انجام نشده و افزایش مبلغ حق اشتراک تلفن ثابت هم صورت نگرفته است، باید تغییرات تعرفه ای صورت گیرد، در غیر این صورت در هیچ قسمتی از ICT توسعه ای انجام نخواهد شد. انتظار داریم این تغییرات زودتر عملیاتی شود و اگر دولت اجازه دهد این حوزه سودآور شود، خیلی از شرکتها به برنامه توسعه اضافه خواهند شد.
منبع:

1401/02/24
13:38:46
5.0 / 5
708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک