سایت شیک : طراحی سایت
به دنبال كاهش كاربران؛

فیسبوک بودجه بخش سخت افزار خویش را می کاهد

فیسبوک بودجه بخش سخت افزار خویش را می کاهد

به گزارش سایت شیک متا مالک فیسبوک به دنبال کاهش بودجه بخش آزمایشگاه های حقیقت است، واحدی که در مرکز استراتژی این شرکت برای تمرکز مجدد بر تولید محصولات سخت افزاری و توسعه متاورس قرار دارد.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری، طی یک جلسه پرسش و پاسخ هفتگی در روز سه شنبه به کارکنان آزمایشگاه حقیقت گفت انتظار داشته باشند که تغییرات جدید در این بخش ظرف یک هفته آینده اعلام گردد.
سخنگوی متا تأیید کرد که وی به کارکنان گفته این بخش دیگر نمی تواند بعضی از پروژه ها را انجام دهد و باید برخی از پروژه های دیگر را هم به تعویق بیاندازد. وی مشخص نکرد کدام پروژه ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت ولی اضافه کرد: اخراج کارکنان بخشی از این تغییرات، محسوب نمی گردد.
فیس بوک ماه گذشته به سرمایه گذاران گفت بعد از کاهش کاربران این شبکه اجتماعی در اوایل سالجاری که سبب سقوط ارزش سهام آن شد، هزینه های خویش را در سال ۲۰۲۲ کاهش خواهد داد.
مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی شرکت متا در اواخر آوریل گفت متا می خواهد سرعت برخی سرمایه گذاری های بلندمدت را در زمینه هایی مانند پلت فرم تجاری، زیرساخت های هوش مصنوعی و بخش آزمایشگاه های حقیقت کم کند.
متا کل هزینه های پیشبینی شده خود در سال ۲۰۲۲ را به بین ۸۷ تا ۹۲ میلیارد دلار کم کرد که نسبت به چشم انداز قبلی خود که بین ۹۰ تا ۹۵ میلیارد دلار بود، کمتر است. این شرکت هفته گذشته، به کارمندان خود اعلام نمود درحال کاهش موارد استخدام برای اغلب پست های سطح متوسط تا ارشد است.


منبع:

1401/02/23
23:33:10
5.0 / 5
781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک