سایت شیک : طراحی سایت
از سوی شركتهای آمریكایی؛

تحریم های ضد روسی به فونت های پرطرفدار تایپ رسید!

تحریم های ضد روسی به فونت های پرطرفدار تایپ رسید!

سایت شیک: مالک آمریکایی حقوق فونت های اصلی اینترنت مانند تایمز نیو رومن و آریال دسترسی کاربران روسی را محدود کرده است که آخرین پیامد تهاجم مسکو به اوکراین است.به گزارش سایت شیک به نقل از مسکوتایمز، به کاربران مستقر در روسیه اطلاع داده شده که «مالک فونت های مذکور ممکنست محدودیت هایی را تعیین کرده باشد که مانع از دسترسی این افراد به سایت هایی شود که از چنین فونت هایی استفاده می کنند».
البته کاربران همچنان می توانند با بهره گیری از وی پی ان هایی که محدودیت های جغرافیایی را دور می زنند، به فونت های چاپی محبوب مانند Verdana، Tahoma و Helvetica که در حالت عادی در روسیه مسدود شده اند، دسترسی داشته باشند.
هنوز معین نیست کاربران روسی در آینده می توانند از فونت های مذکور در نرم افزارهای تولیدی مایکروسافت و اپل استفاده کنند یا خیر. هر دو غول فناوری ماه گذشته در اعتراض به جنگ اوکراین فروش همه محصولات و خدمات جدید خودرا در روسیه متوقف کردند.
در عین حال باتوجه به در دسترس بودن گسترده فونت های پولی و رایگان که طراحی مشابه اما مجوز متفاوتی دارند این تحریم که توسط شرکت مونوتایپ اعمال شده، تنها جنبه نمادین دارد و مشکل خاصی در روسیه ایجاد نمی نماید.


منبع:

1401/01/27
19:47:50
5.0 / 5
732
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک