سایت شیک : طراحی سایت

گوشیهای رکوددار افت ارزش در بازار کارکرده ها

گوشیهای رکوددار افت ارزش در بازار کارکرده ها

به گزارش سایت شیک اگر شخصی باشید که تلفن هوشمند خویش را برای ارتقا به یک گوشی جدیدتر می فروشد، اینکه یک آیفون خریده باشید یا یک گوشی اندروید می تواند تفاوت زیادی داشته باشد.به گزارش سایت شیک به نقل از وبسایت زدنت، گوشیهای اندرویدی در ظرف مدت چند سال امکان دارد بی ارزش شود.

سایت "بانک مای سل" اطلاعاتی در مورد ارزش فروش مجدد ۵۰۰ تلفن هوشمند فراهم نموده که بررسی آنها بخصوص نکات جالبی را بارز می کند.

بر اساس اطلاعات این وبسایت، در مدت سه سال ارزش گوشیهای پرچمدار اندروید دو برابر سریعتر از آیفون افت می کند.

نسل جدید تلفنهای تاشو مانند گلکسی زد ۳ در مدت پنج ماه از زمان ارائه به بازار نیمی از ارزش خویش را از دست دادند.

ارزش گوشی دست دوم گوگل پیکسل و وان پلاس در مدت ۳۰ روز حدودا نصف قیمت فروش آن بود. گوشیهای ارزان اندرویدی در مدت یک سال به صورت میانگین ۴۱.۸۲ درصد از ارزش خویش را از دست می دهند و بعد از گذشت سه تا چهار سال بی ارزش می شوند.

برای کاربران آیفون اوضاع خیلی هم گل و بلبل نیست. بعنوان مثال گوشی آیفون SE مدل ۲۰۲۰ در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۳۸.۳۲ درصد از ارزش خویش را از دست داد و در سال ۲۰۲۱ هم ۴۸.۷۴ درصد دیگر از ارزش خویش را از دست داد و رکورددار سریعترین افت ارزش یک مدل آیفون تا به این تاریخ بود.

مقایسه آیفون با آندروید به خوبی نشان داده است که کدام یک از نظر ارزش بهتر ارزش خویش را حفظ می نماید. در مدت یک تا چهار سال از زمان ارائه به بازار، یک گوشی جدید آیفون ۱۴.۸۰ درصد از ارزش خویش را از دست می دهد در حالیکه این میزان برای دستگاههای اندرویدی ۳۲.۱۸ درصد است. بعد از چهار سال گوشی های آیفون ۴۷.۴۹ درصد از ارزش اولیه خویش را از دست می دهند در حالیکه گوشیهای پرچمدار اندرویدی ۷۸.۹۴ درصد از ارزششان را از دست می دهند.

منبع:

1401/01/08
17:08:24
5.0 / 5
864
تگهای خبر: سایت , كاربر , گوشی , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک