سایت شیک : طراحی سایت

فروش و درآمد شیائومی افزوده شد

فروش و درآمد شیائومی افزوده شد

سایت شیک: شرکت سازنده تلفن هوشمند چینی شیائومی رشد 21.4 درصدی درآمد سه ماهه چهارم خودرا گزارش کرد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، وانگ شیانگ، رییس شیائومی اعلام نمود در سال ۲۰۲۱ این شرکت وضعیت بسیار پیچیده ای را تجربه نمود. عرضه تراشه ها، بسیار اندک یا محدود بود و مسائل ژئوپلیتیکی هم وجود داشت. با این وجود عملکرد شیائومی نشان داد که شرکت تاب آوری است.

طبق آمار رفینیتیو، درآمد شیائومی در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، به ۸۵.۵۸ میلیارد یوان (۱۳.۴۵ میلیارد دلار) رشد کرد که در مقایسه با ۷۰.۴۶ میلیارد یوان در زمان مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش داشت و بالاتر از ۸۱.۸۰ میلیارد یوان بود که مفسرین برای درآمد این شرکت پیش بینی کرده بودند.

شیائومی در اطلاعیه ای اعلام نمود فروش تلفن هوشمند ساخت این شرکت در سه ماهه چهارم، ۴.۴ درصد رشد کرد و به ۴۴.۱ میلیون دستگاه رسید.

درآمد خالص شیائومی ۳۹.۶ درصد رشد کرد و به ۴.۴۷ میلیارد یوان رسید که فراتر از پیش بینی مفسرین بود.

رئیس شیائومی اعلام نمود تضمین تامین مستمر تراشه ها همچنان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ چالش برانگیز مانده است اما انتظار می رود وضعیت تا ژوئن بهبود پیدا کند.

این شرکت که عمده درآمدش از فروش گوشیهای تلفن هم راه است، اعلام نمود درآمد تلفن هوشمند در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، ۱۸.۴ درصد رشد کرده و به ۵۰.۵ میلیارد یوان (۷.۹۴ میلیارد دلار) رسیده است.

شیائومی سال میلادی گذشته سهم هواوی را که هدف تحریم های آمریکا قرار گرفت و با محدودیت دسترسی به تامین کنندگانش روبه رو شد در بازار خانگی ربود. اما طبق آمار شرکت تحقیقاتی Canalys، برند آنر (Honor) که از هواوی جدا شد، عملکردی قوی در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ داشت و سه ماهه چهارم را با کسب سهم ۱۶ درصدی در بازار چین به انتها برد که مشابه سهم شیائومی بود.

طبق آمار Canalys، فروش تلفن های هوشمند شیائومی در چین در سه ماهه چهارم ۱۰ درصد و فروش جهانی این شرکت پنج درصد رشد کرد.

کندی رشد تقاضا برای گوشی در چین که بزرگترین بازار شیائومی است، موجب شد این شرکت در جست و جوی فرصت های جدید برآید. شیائومی می خواهد در ۱۰ سال آینده ۱۰ میلیارد دلار در بازار خودرو های برقی سرمایه گذاری کند و امیدوار است تا سال ۲۰۲۴ خودرو های برقی خودرا به بازار معرفی نماید. این شرکت همین طور سرمایه گذاری در تراشه ها را افزایش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، شیائومی رشد ۳۳.۵ درصدی درآمد در سال ۲۰۲۱ را گزارش کرد که به ۳۲۸.۳ میلیارد یوان (۵۱.۵۹ میلیارد دلار) بالغ شد و بهتر از پیش بینی مفسرین برای درآمد ۳۲۵.۸۶۲ میلیارد یوان بود.

منبع:

1401/01/04
11:26:48
5.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک