سایت شیک : طراحی سایت

استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی در ایتالیا محدود می شود

استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی در ایتالیا محدود می شود

دولت ایتالیا درصدد محدود کردن استفاده از نرم افزار آنتی ویروس روسی در بخش دولتی بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، فرانکو گابریلی، معاون وزیر امنیت ایتالیا به سنای این کشور اعلام نمود دولت سرگرم کار روی مقرراتی است که به نهادهای دولتی اجازه می دهد استفاده از نرم افزار ساخت شرکت روسی کسپرسکی لَب (Kaspersky Lab) را متوقف کنند.

یک منبع دولتی آگاه به رویترز اظهار داشت: مقررات جدید به سازمانهای دولتی اجازه می دهد بدون اینکه با مجازات روبرو شوند، تمامی نرم افزارهایی که خطرناک به نظر می رسند را جایگزین کنند. یک منبع دوم هم اظهار داشت: این مقررات بزودی تصویب خواهد شد.

دفتر شرکت کسپرسکی در ایتالیا اعلام نمود با نگرانی زیاد درحال رصد اوضاع است و بخصوص نگران کارمندانش است. این شرکت اخطار داد کارمندانش امکان دارد از تصمیماتی که بیشتر بر مبنای مسائل ژئوپلیتیکی است تا فنی، صدمه ببینند.

کسپرسکی در ایمیلی به رویترز اعلام نمود ما امیدواریم این رفتار به اجرای قانون غیرلیبرالی منجر نشود که روی کارمندان ایتالیایی ما و خانواده هایشان و شهروندان این کشور تأثیر می گذارد. این شرکت یک شرکت خصوصی است و هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.

سازمان امنیت سایبری ایتالیا اعلام نموده است هیچ شواهدی وجود ندارد که محصولات عرضه شده توسط شرکتهای در رابطه با روسیه از زمان آغاز حمله نظامی مسکو به اوکراین در ۲۴ فوریه، پرریسک بوده اند. با این وجود اخطار داد ریسکها در بحبوحه مناقشه رو به رشد باید باردیگر ارزیابی شوند و نرم افزار آنتی ویروس حساسیت به خصوصی دارند.

اوایل هفته جاری سازمان امنیت سایبری آلمان به کاربران نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی اخطار داد استفاده از این نرم افزار، ریسک جدی حمله هک موفق را دارد.

بر اساس گزارش رویترز، تیم فرمول یک فِراری اعلام نمود قرارداد اسپانسری با کسپرسکی را بر مبنای توافق دو طرفه تعلیق می کند. این امر نشانه حساسیت دنیای کسب و کار ایتالیا نسبت به پیوندهایش با کسپرسکی است. سخنگوی فراری اعلام نمود این شرکت درحال ارزیابی استفاده از نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی است.

منبع:

1400/12/29
12:44:23
5.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک