سایت شیک : طراحی سایت
چین اعلام كرد ؛

سوءاستفاده آمریکا از کامپیوتر های چینی برای حمله سایبری به روسیه

سوءاستفاده آمریکا از کامپیوتر های چینی برای حمله سایبری به روسیه

به گزارش سایت شیک چین روز جمعه اعلام نمود از آدرس های اینترنتی در ایالات متحده برای در دست گرفتن کنترل کامپیوتر های چینی و حمله هکری به بلاروس، روسیه و اوکراین استفاده شده است.به گزارش سایت شیک به نقل از شین هوا، چین از فوریه سالجاری حملات سایبری مستمری را تجربه کرده است که باعث نگرانی مرکز واکنش اضطراری شبکه کامپیوتری ملی/مرکز هماهنگی چین (CNCERT/CC) شده است. این مجموعه یک مرکز فنی امنیت سایبری است که تلاش ها را برای پیشگیری و شناسایی تهدیدات امنیت سایبری را در چین مدیریت و هدایت می کند.
در گزارش این مرکز آمده است: با نظارت ما مشخص شد که از اواخر فوریه، اینترنت چین به صورت مداوم با حملات سایبری از خارج از کشور روبرو شده است. گروههای خارج از کشور با در دست گرفتن کنترل کامپیوتر های موجود در کشور برای انجام حملات سایبری به روسیه، اوکراین و بلاروس کوشیده اند.
در ادامه این بیانیه آمده است: بعد از تجزیه و تحلیل گسترده مشخص شد، بیشتر آدرس های این حملات در ارتباط با ایالات متحده آمریکا بوده است.
حملات سایبری نقطه اصلی تنش بین ایالات متحده و متحدانش با چین بوده است، چونکه غرب چین را به راه اندازی یک پیکار جهانی جاسوسی سایبری متهم کرده و چین هم اتهامات مشابهی را بر ضد واشنگتن و هم پیمانان اروپایی آن مطرح کرده است. چین می گوید که در حملات سایبری شرکت نمی کند و چنین ادعاهایی را "اظهارات مخرب" خوانده است.

1400/12/21
19:59:34
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک