سایت شیک : طراحی سایت
در تایوان؛

تاسیس مدرسه تراشه برای تربیت نسل جدید مهندسان

تاسیس مدرسه تراشه برای تربیت نسل جدید مهندسان

سایت شیک: تایوان در کوشش برای تأسیس مدرسه تخصصی تراشه است که برای آموزش نسل بعدی مهندسان در عرصه تولید انواع نیمه رسانا و تثبیت تسلط این کشور بر این صنعت حیاتی تلاش می کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، این طرح ها که توسط رئیس جمهور تایوان، تسای اینگ ون حمایت می شود، در حالی انجام می شود که شرکتهای تولید تراشه میلیاردها دلار برای توسعه ظرفیت های خود سرمایه گذاری می کنند تا در شرایط کمبود جهانی تراشه، افرادی را تربیت کنند که همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا جت های جنگنده را بسازند. غول تراشه ساز تایوان معروف به تی اس ام سی سال جاری بدین منظور تا ۴۴ میلیارد دلار هزینه خواهد نمود و بیشتر از ۸۰۰۰ کارمند را هم استخدام خواهد نمود.
جک سان که در سال ۲۰۱۸ بعنوان مدیر ارشد فناوری تی اس ام سی بازنشسته شد و مقرر است در این مدرسه جدید فعالیت کند، اعلام نمود شرکتهای تراشه ساز تایوانی برای رقابت در صحنه جهانی به استعدادهای بیشتر و بهتری نیاز دارند.
این اقدام تجسم استراتژی دولت تایوان برای تقویت پیوندهای صنعت و دانشگاه و حذف یک گره مهم در زنجیره جهانی تأمین تراشه است.
دولت تایوان برای تأمین هزینه این مدرسه با شرکتهای پیشرو تولید تراشه شریک شده است. وزارت آموزش و پرورش تایوان هم از اختصاص ۱۰۰ سهمیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به این مدرسه اطلاع داده است.


منبع:

1400/12/21
12:17:50
5.0 / 5
774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک