سایت شیک : طراحی سایت

عشق آنلاین برای آمریکایی ها ۵۰۰ میلیون دلار آب خورد

عشق آنلاین برای آمریکایی ها ۵۰۰ میلیون دلار آب خورد

به گزارش سایت شیک یک گزارش رسمی نشان داد کلاهبرداران سال میلادی گذشته موفق شدند ۵۴۷ میلیون دلار از آمریکایی هایی که در جست و جوی عشق آنلاین بودند، کلاهبرداری کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، گزارش کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نشان داد طی پنج سال قبل آمریکایی ها ۱.۳ میلیارد دلار در کلاهبرداریهای عاطفی از دست دادند که بیشتر از انواع دیگر کلاهبرداریهای مورد بررسی این کمیسیون بود.

درست مانند کلاهبرداران دیگر، کلاهبرداران عاطفی اغلب پروفایلهای جعلی با تصاویر جذاب ایجاد می کنند که از اینترنت دزدیده اند تا قربانیان خویش را فریب دهند و حتی گاهی از هویت افراد واقعی استفاده می نمایند تا قابل باورتر به نظر برسند.

در حالی که خیلی از قربانیان در اپلیکیشنهای دوست یابی به دام می افتند، سایرین پیامهای خصوصی غیرمنتظره در پلتفرمهای شبکه اجتماعی دریافت نمودند و بیشتر از یک سوم که در کلاهبرداریهای عاطفی آنلاین در سال ۲۰۲۱ پول از دست دادند، اعلام کردند که این جریان در فیسبوک یا اینستاگرام شروع شد.

کلاهبرداران برای فریب افراد و دریافت پول از آنها همه نوع داستان قابل باوری مانند درخواست برای کمک به سبب بحران مالی یا سلامتی تعریف می کنند. یا در داستانشان به یک کودک مریض یا عدم امکان کسب پول بطور موقت و به علل مختلف اشاره می کنند.

یک ترند رو به رشد که سال قبل از جانب کمیسیون تجارت فدرال آمریکا مشاهده شد، استفاده از ارتباط عاطفی برای کشاندن قربانیان به سرمایه گذاریهای جعلی بود که خیلی از آنها در ارتباط با رمزارز بود.

در سال ۲۰۲۱ بزرگترین ضررهای گزارش شده در کلاهبرداری عاطفی، پولهایی بود که برای رمزارز پرداخت شدند و به ۱۳۹ میلیون دلار بالغ شد. همینطور افراد بیشتری گزارش کردند به کلاهبرداران از راه کارتهای هدیه یا روشهای دیگر پرداخت، پول داده اند. در واقع از هر چهار نفر، یکی اظهار نمود با کارت هدیه به کلاهبرداران پول پرداخت کرده است و جمعا ۳۶ میلیون دلار به این شکل از دست رفت.

بر اساس گزارش تِک رادار، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به آمریکایی ها سفارش کرد برای اجتناب از افتادن به دام کلاهبرداران عاطفی، از ارسال پول به افرادی که نمی شناسید اجتناب کرده و بر مبنای سفارش آنها سرمایه گذاری نکنند.

منبع:

1400/11/24
20:43:04
5.0 / 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک