سایت شیک : طراحی سایت

شروع طرح واگذاری پورت های فیبر نوری در کشور طی هفته آتی

شروع طرح واگذاری پورت های فیبر نوری در کشور طی هفته آتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که بهره برداری شرکت ایرانسل از لایه جدید فرکانسی پهن باند 2300 مگاهرتز منجر به افزایش کیفیت، سرعت و پایداری شبکه و در نهایت رضایت مندی مردم شود، خطاب به سایر اپراتورها تاکید کرد که آنها نیز به سرعت به سمت استفاده از این محدوده فرکانسی حرکت کنند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور، امروز در آیین افتتاح پروژه های ارتباطی شرکت ایرانسل به مناسبت دهه مبارک فجر شامل راه اندازی پروژه توسعه مرکز سوئیچینگ اصفهان و لایه جدید فرکانسی پهن باند ۲۳۰۰ مگاهرتز با تکنولوژی 4G، اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم دو موضوع ارتقا کیفیت و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطی و همین طور تکمیل شبکه ملی اطلاعات را بطور ویژه دنبال می کند و یکی از مهم ترین بخش های تحقق این اهداف توسعه لایه دسترسی است.
وی ادامه داد: بدین سبب برای افزایش لایه دسترسی علاوه بر این که گسترش زیرساخت های ارتباطی ثابت در کشور را بعنوان یک راه حل اصلی و اساسی در دستور کار قرار داده ایم، درعین حال به دنبال افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی همراه کشور هم هستیم. به همین دلیل سازمان تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی بطور منظم کیفیت شبکه ارتباطی کشور را پایش و موانع سر راه را در تعامل با سایر حوزه ها برطرف می کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اپراتورها برای توسعه شبکه ارتباطی با مشکلاتی ازجمله نصب سایت های ارتباطی مواجهند. قسمتی از این مشکل مربوط به شهرداری هاست که با رایزنی هایی که در طول این مدت با تعدادی از شهرداران خصوصاً شهردار تهران انجام داده ایم برای به حداقل رسانده این مشکلات در تلاشیم.
زارع پور اشاره کرد: مردم نسبت به نصب دکل های تلفن همراه حساسیت هایی دارند که این از جنس مشکلات فرهنگی اجتماعی است. برای حل این مشکل باید با اطلاع رسانی های مکرر بر بی خطر بودن این دکل ها تاکید نماییم تا این فضای روانی مانع توسعه شبکه ارتباطی همراه در کشور نشود.
وی تاکید کرد: برای توسعه ظرفیت «شبکه» اپراتورها توسعه محدوده های فرکانسی یکی دیگر از اقدامات مهمی است که از سال قبل شروع شده اما از امسال اجرائی شده است. در نخستین گام واگذاری فرکانس ۲۳۰۰ محقق شد و در اختیار اپراتورها قرار گرفت و امروز شاهدیم که شرکت ایرانسل بعنوان اولین اپراتور از این محدوده فرکانسی استفاده می نماید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امیدواریم سایر اپراتورها هم به سرعت از این محدوده فرکانسی استفاده کنند و شرکت ایرانسل هم تجهیز سایت های خود برای بهره برداری از این محدوده فرکانسی را تسریع کند و مجموعه کوشش های اعضای خانواده ارتباطات و فناوری اطلاعات در سراسر کشور در نهایت منجر به افزایش رضایت مندی مردم در استفاده از خدمات ارتباطی شود.
زارع پور در خاتمه از کلید زدن طرح بزرگ و ملی واگذاری پورت های فیبر نوری در کشور طی هفته آتی آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد که تا اختتام دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری آماده واگذاری شود و افزایش کیفیت و سرعت و پایداری شبکه و در نهایت رضایت مندی مردم را به دنبال آورد.
طبق گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، واگذاری باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز با استناد به مصوبه شماره جلسه شماره ۳۱۶ اسفندماه ۹۹ کمیسیون تنظیم مقررات و برمبنای مزایده مردادماه ۱۴۰۰ به شرکت های مخابرات ایران و خدمات ارتباطی ایرانسل انجام شده است.
این افزایش پهنای باند فرکانسی با هدف توسعه خدمات پهن باند کشور، پاسخ به تقاضای بیش از پیش ظرفیت انتقال داده و اینترنت در شبکه های سیار در وضعیت همه گیری بیماری کرونا و نیز در امتداد تحقق اهداف عملیاتی شبکه ملی اطلاعات و استفاده بهینه از منابع محدود طیف فرکانسی بوده است.
شرکت ایرانسل راه اندازی لایه جدید فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز با تکنولوژی 4G را با سرمایه گذاری به ارزش ۱۸۲۰۰ میلیاردریال محقق کرده است. راه اندازی این لایه منجر به بهبود تجربه مشترکان به میزان ۵ مگابیت بر ثانیه در شبکه ایرانسل، افزایش ظرفیت رادیویی شبکه ایرانسل به میزان ۱۰۰۰ ترابایت روزانه، بهبود کیفیت شبکه ایرانسل در مراکز استانها به ویژه کلان شهرهای تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، قم و اهواز خواهد شد.
در فاز نخست تعداد ۷۰۰ سایت از بهمن ماه ۱۴۰۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۱ و در فاز دوم تعداد ۱۱۰۹ سایت از تیرماه ۱۴۰۱ تا آبان ماه ۱۴۰۱ به لایه جدید فرکانسی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز متصل خواهند شد. همین طور پروژه توسعه سایت سوئیچینگ اصفهان شرکت ایرانسل نیز بمنظور افزایش ظرفیت و بهبود خدمات ارتباطی در مرکز کشور با سرمایه گذاری بیش از ۶۵۰۰ میلیاردریال به راه افتاده است. این سایت در مساحت ۱۲۶۰ مترمربعی با ظرفیت ۸۰ رک آماده شده است.
منبع:

1400/11/21
15:18:33
5.0 / 5
858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک