سایت شیک : طراحی سایت

افشای کلاهبرداری فیشینگ در اینستاگرام و فیسبوک

افشای کلاهبرداری فیشینگ در اینستاگرام و فیسبوک

سایت شیک: متا از شکایت مشترک با همراهی یک شرکت بانکداری دیجیتال ضد دو فرد مستقر در نیجریه به جرم فریب مردم و کوشش برای حملات فیشینگ برای دسترسی به حساب های مالی آنلاین آگاهی داده است.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، متا که شرکت مالک فیسبوک شمرده می شود مدعی است دو فرد که در نیجریه زندگی می کنند برای فریب مردم و دسترسی به حساب های مالی آنلاین آنها در حملات فیشینگ شرکت داشته اند و این حملات بوسیله اینستاگرام و فیسبوک انجام شده است.
در این شکایت که نخستین شکایت مشترک بین متا و یک شرکت خدمات مالی است، ادعا شده که متهمان از حساب های فیسبوک و اینستاگرام برای جعل هویت شرکت بانکداری دیجیتال Chime، فریب مردم و هدایت آنها به وب سایت های فیشینگ جعلی با هدف به دست آوردن اطلاعات ورود به حساب هر فرد و برداشت وجه بهره برده اند.
متا در این شکایت که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شده، تصریح کرده که متهمان از شبکه ای از کامپیوتر ها برای کنترل بیش از ۸۰۰ حساب کاربری جعل کننده هویت در اینستاگرام و پنج حساب فیسبوک بهره برده اند تا فعالیت خودرا پنهان کرده و از شناسایی خود جلوگیری نمایند.
جسیکا رومرو، مدیر اجرای پلتفرم متا در زمینه دادخواهی قضائی در یک پست وبلاگی نوشت: کلاهبرداری با هدف جعل هویت یک چالش جدی است و این اقدام نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در همکاری بین صنعتی در مقابل این سوءاستفاده است. شرکت فین تک Chime توسط کریس بریت، مدیر سابق ویزا و رایان کینگ، فارغ التحصیل شرکت کام کست در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد.


منبع:

1400/11/20
22:24:43
5.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک