سایت شیک : طراحی سایت

چرا نمایشگاه مجازی کتاب سال جاری مختل نشد؟

چرا نمایشگاه مجازی کتاب سال جاری مختل نشد؟

به گزارش سایت شیک مدیرعامل یک شرکت عرضه دهنده محصول در لایه زیرساخت به نمایشگاه مجازی کتاب تهران از تغییراتی که منجر به رفع اختلالات سال قبل این رویداد شد می گوید.


فرید ستاری، مدیرعامل شرکت هم روش در گفتگو با ایسنا، درباره تغییرات رخ داده در لایه زیرساخت دومین نمایشگاه مجازی کتاب اظهار نمود: همان گونه که می دانید نمایشگاه کتاب تهران که سال قبل به صورت مجازی برگزار شد، از لحاظ کیفیت لایه زیرساخت به خاطر چالش هایی که وجود داشت، یک سری اختلالات داشت که به صورت رسانه ای هم عنوان شد. ما پس از این قضیه، با مدیران محترم این مجموعه صحبت هایی داشتیم که بعد از آن با ما برای رفع این چالش ها آغاز به کار کردند.
وی همینطور اظهار داشت: البته ما از ماه ها قبل، بستر استقراری را برای سرویس نرم افزار نمایشگاه مجازی کتاب تهران آماده کردیم و کلیه آن سرویس زیرساختی که نرم افزار این رویداد باید بر روی آن مستقر شود، روی پلت فرم هم روش مستقر شد. در همین ۱۰، ۱۵ روز اخیر هم که نمایشگاه درحال برگزاری بود، به صورت اکتیو و ۲۴ساعته مانیتور می کردیم و خدا را شکر سال جاری به خوبی برگزار گردید. این اتفاق علاوه بر اینکه توانست کیفیت را در لایه زیرساخت بالا ببرد، توانست هزینه ها را هم بکاهد. چون این حوزه، حوزه ای است که معمولاً در مجموعه های دیگر با هزینه های خیلی بالاتری آنرا مدیریت می کنند.
ستاری سپس درباره اتفاقی که با کوبرنتیس مدیریت شده در لایه زیرساخت برای دومین نمایشگاه مجازی کتاب افتاد توضیح داد: اتفاقات مختلفی وجود دارد؛ معمولاً بعضی وقت ها به نظر می رسد که بحث مقیاس پذیری ست. وقتی در سیستمی سرویس دهی عرضه می شود که به اصطلاح ترافیک سرچ یا ترافیک یک دفعه ای دارد مثل: نمایشگاه مجازی کتاب که دیدیم از دسترس خارج می شود. تکنولوژی کوبرنتیس راهکارهایی دارد که بحث مقیاس پذیری را حل می کند. بحث دیگر این است که لود تست اتفاق بیفتد؛ یک سری لودهای مجازی شبیه سازی شده روی این پلت فرم پیش از اتفاق اصلی ایجاد شود تا بتواند آنرا شبیه سازی کند تا مسائلی که امکان دارد در آن پلت فرم اتفاق بیفتد، شناسایی شوند و بتوان آنها را حل کرد.
او اضافه کرد: بحث های بهینگی زیرساخت هم وجود دارد. اگر از لحاظ کلان نگاه نماییم، دلیل اینکه معمولاً این اتفاق نمی افتد این است که به صورت پراکنده انجام می شود؛ یعنی هر مجموعه ای می خواهد برای خودش این بهینگی را انجام دهد و به خاطر محدودیت های منابع انسانی و حوزه تخصصی معمولاً تا حد معمولی اتفاق می افتد ولی وقتی با یک مجموعه تخصصی کار می کنند سرریز دانشی که وجود دارد، سبب می شود کیفیت بهتر شود.
فرید ستاری درمورد وضعیت دومین نمایشگاه مجازی کتاب بیان نمود: وضعیت سال جاری در بحث زیرساخت خوب بود. طبق آمارهایی که داشتیم، این طور نبود که نمایشگاه از دسترس بیرون برود. در بحث تجربه کاربری و استفاده از سایت که در ارتباط با لایه های نرم افزاری است، من تخصصی ندارم و اظهارنظر نمی کنم اما با نگاهی که می بینم امیدوارم آن سرویس ها هم رو به بهبود بروند.


منبع:

1400/11/17
13:41:59
5.0 / 5
932
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک