سایت شیک : طراحی سایت

تعقیب قضایی گوگل در آمریکا به دلیل رصد موقعیت جغرافیایی کاربران

تعقیب قضایی گوگل در آمریکا به دلیل رصد موقعیت جغرافیایی کاربران

برخی ایالات آمریکا گوگل را به دلیل روش های فریبنده ردیابی موقعیت مکانی که عامل تجاوز به حریم خصوصی کاربران است، مورد پیگرد قرار دادند.به گزارش سایت شیک به نقل از نیواطلس، ایالات تگزاس، ایندیانا و واشنگتن و هم ناحیه کلمبیا معتقدند گوگل با اقداماتی از این دست قوانین آمریکا را هم نقض کرده است.
دفتر کارل راسین، دادستان کل واشنگتن، در اطلاعیه ای اعلام نمود: گوگل به اشتباه مشتریان را به این باور رساند که تغییر تنظیمات حساب و دستگاه به مشتریان اجازه می دهد از حریم خصوصی خود محافظت کنند و اطلاعات شخصی را که شرکت می تواند به آن دسترسی داشته باشد، کنترل کنند. با این وجود، گوگل به صورت نظام مند مشتریان را زیر نظر می گیرد و از داده های مشتریان سود می برد و این عمل نقض آشکار حریم خصوصی مصرف کنندگان است.
سخنگوی گوگل، خوزه کاستاندا در واکنش اظهار داشت: دادستان کل پرونده ای را بر مبنای ادعاهای نادرست و اظهارات قدیمی در مورد تنظیمات گوگل مطرح کرده است. ما همیشه امکاناتی را برای حفظ حریم خصوصی کاربران به محصولات خود افزوده ایم و ابزار کنترل قوی برای داده های مکانی عرضه کرده ایم. ما به شدت از خود دفاع خواهیم کرد.
کن پکستون، دادستان کل تگزاس هم ادعا کرده که گوگل مشتریان را با ادامه ردیابی مکانی آنها حتی زمانی که کاربران به دنبال پیشگیری از آن بودند، گمراه کرده و این شرکت از راه تنظیمات و روش های دیگری که به اندازه کافی افشا نمی شوند، کماکان از موقعیت مکانی کاربران آگاه می شود.
باب فرگوسن، دادستان کل ایالت واشنگتن، در سال ۲۰۲۰ گفت، گوگل نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار از تبلیغات درآمد داشته است. دفتر فرگوسن روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود: «داده های موقعیت مکانی، کلیدی برای تجارت تبلیغاتی گوگل است. در نتیجه، برای تداوم دسترسی به آن داده ها انگیزه مالی دارد. در ماه مه ۲۰۲۰، آریزونا شکایت مشابهی را ضد گوگل به علت جمع آوری داده های موقعیت مکانی کاربر تنظیم کرد. این شکایت کماکان در جریان است.


منبع:

1400/11/05
22:27:31
5.0 / 5
1041
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک