سایت شیک : طراحی سایت
یوسفی:

باید از ظرفیت پلت فرم ها و استارت آپ های داخلی در اشتغال زایی بهره برد

باید از ظرفیت پلت فرم ها و استارت آپ های داخلی در اشتغال زایی بهره برد

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اساسا یکی از عرصه هایی که می تواند در بحث اشتغالزایی موثر باشد و بطور ویژه از تخصص های نوین جوانان استفاده نماید، بحث توسعه کسب وکارها در بستر این اپلیکیشن ها و پلت فرم های داخلی فعال در این حوزه می باشد.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به ظرفیت استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین داخلی در حوزه توسعه کسب و کارها، بیان نمود: یکی از موضوعات جدید در حوزه اشتغال بخصوص در حوزه کسب و کارهای جدید استفاده از پلت فرم ها و بسترهای فضای مجازی است، ما چه بخواهیم و چه نخواهیم امروز نوع تجارت تغییر کرده است. امروز شاهدیم که قریب به ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی خیلی از کشورها به تجارت در فضای الکترونیکی و های تک و پلت فرم های خرید آنلاین اختصاص دارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مدتی پیش کسی فکر نمی کرد که در چارچوب پلت فرم ها کسی بتواند کسب وکاری ایجاد نماید. ما قبلا در فضای ارتباطات دیجیتال و الکترونیکی در بستر فضای مجازی سایت های تجاری داشتیم که صرفاً به صورت تک بعدی بحث خرید و فروش انجام می دادند، اما با انجام یک کار ترکیبی شاهد یک جهش در این عرصه هستیم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مثال بارز آن بحث تاکسی های اینترنتی است؛ کسب و کارهای ثابت که در حوزه حمل و نقل عرضه خدمات داشتند در ابتدا نسبت به این پلت فرم ها مقاومت داشتند و کسی باورش نمی شد که یک تلفن همراه بتواند هم موقعیت مسافر را شناسایی کند و هم موقعیت راننده را و کار قیمت گذاری و پرداخت آنلاین هم انجام دهد.
این عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: متاسفانه امروز سهم ما از اقتصاد دیجیتال زیر ۵ درصد است. این آمار نشان داده است ما همچنان شیوه سنتی را در حوزه تجارت چه در داخل و چه در خارج پیش گرفته ایم. بطور قطع یکی از عرصه هایی که می تواند در بحث اشتغالزایی اثرگذار باشد و به صورت ویژه از تخصص های نوین جوانان استفاده نماید، بحث توسعه کسب و کارها در بستر این اپلیکیشن ها و پلت فرم های فعال در این حوزه می باشد.
یوسفی اضافه کرد: ما اگر بتوانیم از ظرفیت پلت فرم های داخلی فعال در این عرصه استفاده نماییم، مزیت های متفاوت گوناگونی به همراه دارد. زمانی که پلت فرم داخلی باشد ثبت مالکیت شده و درآمد آن برای جوان متخصص خودمان است. از طرفی یک بازار ایمن به وجود می آید و از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری می شود. به نظر می رسد که یکی از بازارهای جدید که در حوزه اشتغال باید بر روی آن سرمایه گذاری کرد و حتی تحریم ها هم بر روی آن اثر ندارد همین استارت آپ ها و پلت فرم های خرید آنلاین داخلی است.1400/11/02
23:36:51
5.0 / 5
903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک