سایت شیک : طراحی سایت

رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است

رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است

به گزارش سایت شیک مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اشاره کرد: توسعه فیبر نوری به یکی از اساسی ترین راه های دسترسی به اینترنت پرسرعت تبدیل گشته است.


به گزارش سایت شیک به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام با اشاره به این که فیبرنوری یکی از پایدارترین زیرساخت های ارائه خدمات ارتباطی و مخابراتی خصوصاً اینترنت باکیفیت و پرسرعت است، اضافه کرد: ارائه خدمات نوین بر بستر فیبر نوری، همیشه روشی مطمئن و پایدار برای حوزه های ارتباطی بشمار می رود و در بعضی کشورها چندین دهه است که استفاده می شود و ارتباط بر این بستر بعنوان یک شبکه با ظرفیت بالا و امن در اختیار کاربران قرار می گیرد.
وی با اشاره به این که فیبرنوری یکی از پایدارترین راه های ارائه ی اینترنت باکیفیت و پرسرعت است، اظهار داشت: فیبر نوری به سبب امکان ارائه سرویسی پرسرعت و باثبات همیشه روشی مطمئن برای اتصال به شمار می رفته و در بعضی کشورهای پیشرو چندین دهه است همچنان ارتباط از این طریق بعنوان یک سرویس در اختیار کاربران قرار می گیرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: با توسعه فیبرنوری در کشور، وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت بهبود پیدا خواهدنمود و این امر با توجه و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق خواهد شد.

بیدخام یکی از موانع توسعه فیبر نوری در کشور را عدم تغییرتعرفه ها در سالیان گذشته و منطقی نبودن آنها متناسب با نرخ تورم در کشور، دانست و اظهارداشت: درآمد شرکت مخابرات کفاف هزینه های شبکه را در بخش های نگهداری و توسعه نمی دهد. از سویی رشد هزینه های شرکت در بخش های مختلف (حقوق و دستمزد کارکنان، تامین فیبر و تجهیزات شبکه متاثر از افزایش نرخ ارز و صدور مجوزهای حفاری توسط شهرداریها و وزارت راه و شهر سازی ) سرمایه گذاری متناسب با نیاز شبکه را فراهم نمی نماید.

وی عدم برخورداری شرکت مخابرات ایران از حمایت دولت و نهاد حاکمیتی در سال های اخیر را نیز از موضوعات مهم و قابل توجه در بخش فیبر نوری دانست و اظهار داشت: کاهش سهم هزینه خدمات مخابراتی در سبد خانوار ناشی از شرایط اقتصادی کشور، عامل اصلی در کاهش تمایل مشترکان به دریافت سرویس بر بستر فیبر نوری و نارضایتی از بالا بودن قیمت تمام شده هزینه های اجرای فیبر داخل ساختمان ها و تهیه مودم سمت مشترک است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با تشریح عدم جذابیت لازم برای ارائه سرویس فیبرنوری برای تمام اپراتورهای خصوصی بازار ارتباطات کشور اضافه کرد: عدم وجود نقدینگی کافی جهت خرید تجهیزات جدید برای جایگزینی تجهیزات قدیمی و توسعه و جایگزینی شبکه فیبر بجای شبکه مسی موجود و همین طور پرداخت بدهی های تامین کنندگان تجهیزات و خدمات و پیمانکاران اجرائی، یکی از چالش های مهم در توسعه فیبر نوری است.


منبع:

1400/11/01
19:18:09
5.0 / 5
876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک