سایت شیک : طراحی سایت

محدوده قیمت موبایل چقدر است؟

محدوده قیمت موبایل چقدر است؟

سایت شیک: رییس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی ضمن ارائه توضیحاتی درباره تفاوت قیمت دلاری و ریالی تلفن همراه در کشور، محدوده قیمت موبایل را یک میلیون و 800 هزار تا 55 میلیون تومان عنوان نمود.


حبیب الله اسدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه محدوده قیمت تلفن های همراه هوشمند از حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵۵ میلیون تومان است، اظهار نمود: بطور کلی هزینه های قانونی واردات، مالیات، هزینه خدمات و سود واردکننده و توزیع کننده به قیمت دلاری کالا اضافه می شود و به دست مصرف کننده می رسد.
بگفته وی این هزینه ها شامل پنج درصد حقوق و عوارض گمرکی و سود تجاری، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است که در زمان واردات دریافت می شود. سقف سود قانونی واردکننده ۱۵درصد، عمده فروشی ۳درصد و خرده فروشی نیز ۷ درصد است، اما به سبب رقابت بالا و نیاز به گردش بازار، عموما واردکننده و خرده فروش بیش از یک تا ۲ درصد سود دریافت نمی کنند.
اسدی در ادامه درباره وضعیت بازار در پی نوسانات اخیر بازار ارز، اظهار داشت: کاهش و افزایش قیمت ارز در بازار آزاد مرجع واردات قانونی نیست. در حقیقت ارز مورد نیاز واردات کالاها از سامانه نیما تخصیص داده می شود و قیمت موبایل نیز متناسب با نرخ همین ارز تغییر می کند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که با وجود کاهش نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای اخیر، اما همچنان شاهد روند افزایشی نرخ ارز در سامانه نیما هستیم. در حقیقت این اتفاق به خودی خود باید نرخ تمام شده موبایل در کشور را افزایش می داد، اما رقابت در میان شرکتها موجب ثبات قیمت در بازار شده است.
ایشان سپس اصرار کرد که باتوجه به استفاده وارد کنندگان از ارز نیمایی، کاهش ارزش پول ملی و رقابت در بازار، قیمت موبایل در ایران پایین تر از کشورهای منطقه است.
منبع:

1400/10/27
22:35:02
5.0 / 5
1012
تگهای خبر: خدمات , شركت , موبایل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک