سایت شیک : طراحی سایت

ارزش کل بازار رمز ارز دنیا و ایران چقدر است؟

ارزش کل بازار رمز ارز دنیا و ایران چقدر است؟

به گزارش سایت شیک عضو کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور اظهار داشت: ارزش کل بازار رمز ارز دنیا حدود ۳۵۰ میلیارد معادل یک و نیم تریلیون دلار با گردش روزانه ۵۳ هزار و ۱۵۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به رقم بالای معاملات ارزهای دیجیتالی، نباید از این بازار جدید غافل بمانیم، میتوان گفت از بازار یک و نیم تریلیون دلاری ارزهای دیجیتالی، بیتکوین به تنهایی ۵۷ درصد از بازار را به خود مختص کرده است.
وی ادامه داد: میزان استخراج سالیانه ارزهای دیجیتالی در دنیا ۱۵ میلیارد دلار و در ایران، ۱.۱ میلیارد دلار (در شرایط غیررسمی فعلی) است.
وی افزود: هم اکنون از حدود ۳۲۴ هزار بیتکوین استخراجی سالانه دنیا ۱۹۵۰۰ بیتکوین به صورت غیررسمی در ایران استخراج می شود و بهتر آن است با بررسی جوانب و فرصت های این تکنولوژی و تکنولوژی جدید بتوان بهره لازم را به دست آورد.
رئیس هیأت مدیره خانه بلاک چین ایران در عین حال بیان نمود: متاسفانه به علت فقدان مقررات و عدم وجود بازار سازمان یافته، عموم مردم به علت عدم بهره مندی از دانش لازم در خرید امن رمزارزهای با قابلیت اتکای بیشتر و همینطور عدم دسترسی به صرافی و فروشندگان دارای مسئولیت داخلی، با انجام خریدهای اینترنتی گرفتار خسارت و یا حتی به طور ناخواسته درگیر جرایم پولشویی می شوند، از این حیث لازم است ضمن تعیین متولی، به ساماندهی این تقاضاها پرداخته شود.
رئیس هیأت مدیره خانه بلاکچین ایران، برضرورت فرهنگ سازی و آموزش علاقه مندان و حتی مسئولان از این حوزه تصریح کرد.
وی ضمن اشاره به صحبت های رئیس کل بانک مرکزی مبنی راه اندازی رمز ارز ملی در آینده ای نزدیک اظهار نمود: مبحث رمزپول ملی همچون موارد مهم در دستور کار بانک مرکزی است که زیرساخت و دستورالعمل های در ارتباط با آن تدوین شده و در آینده نزدیک به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد شد ولی به جای اینکار بهتر است که به کارهای کلان در سطح بین المللی توجه بیشتری داشته باشیم.
عضو کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور در عین حال بیان نمود: مقرر است در منطقه آزاد کیش، با عنایت به تجارت و قابلیت های موجود این جزیره، تولید رمز ارز ملی بزودی به مرحله اجرا در آید که در بخش هایی غیر از ماینینگ چون ایجاد صرافی و استفاده از کیف پول دیجیتال، همینطور خدمات جانبی ارزهای دیجیتالی، در کنار کنترل ها و راه اندازی رمز ارز ملی در این جزیره شکل عملیاتی به خود گیرد.
پاک باخته گان زنجانی خاطرنشان کرد: امروز، ما شاهد این هستیم که تعداد فزاینده ای از پرداخت در اقتصاد ما به صورت دیجیتال وغیر نقدی انجام می شود. تمامی کسب و کارها مبتنی بر تجارت الکترونیک هستند و شرکتهای تاسیس شده به دنبال راه های جدید برای توسعه روش های پرداخت موجود خود هستند. مفهوم ارز دیجیتال به معنای پول رمزگذاری شده، به منظور تسهیل انجام امور مالی و ایجاد پولی بدون حضور واسطه ها و توسط افراد جامعه عنوان شد.
وی افزود: ارز دیجیتال هیچ سرویس دهنده مرکزی یا موسسه مالی برای کنترل نقل و انتقال ندارد؛ چون همه چیز بر ارتباطات نظیر به نظیر بنا شده است. ارز دیجیتال یک ماهیت غیر متمرکز دارد که بر مبنای آن تمامی فرایند انتشار، پردازش و اعتبارسنجی معاملات توسط شبکه کاربران و بدون هیچ واسطه ای صورت می پذیرد.
منبع:

1400/10/20
13:05:11
5.0 / 5
927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک