سایت شیک : طراحی سایت

دستگاه های اجرائی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند

دستگاه های اجرائی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند

به گزارش سایت شیک رییس سازمان نظام صنفی کامپیوتری تهران با اعلان اینکه دستگاه های اجرائی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند، اظهار داشت:  در مورد مطالبی همچون طرح صیانت و اینماد به جای این که حاکمیت به موضوع ورود کند، بهتر بود اجازه ی رسیدگی و ورود به مجموعه های صنفی دارای صلاحیت داده می شد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران در دیدار با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درخواست ها و دغدغه های گوناگون خودرا مطرح نمودند. حسین اسلامی- رییس سازمان، با اشاره به اینکه در سطوح بالای تنظیم گری یکی از مسائل جدی اعتماد به مجامع صنفی است، اظهار داشت: چنانچه قبل تر هم گفته ایم در مورد مطالبی همچون طرح صیانت و اینماد بجای این که حاکمیت به موضوع ورود کند، بهتر بود اجازه ی رسیدگی و ورود به مجموعه های صنفی دارای صلاحیت داده می شد.
وی ضمن اشاره به حکمی که در هفته های گذشته از طرف مراجع قضایی برای مدیرعامل یکی از پلت فرم های داخلی فروش کالای دست دوم صادر گردیده است، بیان کرد: این مساله نشان داده است که دستگاه های اجرائی تصویر دقیقی از تکنولوژی های جدید ندارند و ورود اینچنین آنها به موضوعات می تواند به دلسردی و ناامیدی کسب و کارها منجر شود.
در این جلسه سید محمدعلی شریفی الحسینی، عضو هیأت مدیره ی نصر تهران ضمن اشاره به اصلاح تبصره ی شش قانون بودجه و عدم امکان افزایش تعرفه اینترنت اظهار داشت: سال هاست قیمت اینترنت ثابت مانده است و حل این مشکل نیازمند درایت شماست. به آی سی تی باید بعنوان صنعت مادر نگاه شود و طبیعتا با تعرفه های موجود تعدادی از سرمایه گذاران راغب به ورود به خیلی از موضوعات و پروژه ها نیستند.
آیدین عدالت، عضو دیگر هیأت مدیره ی نصر تهران نیز با تاکید بر افزایش تعاملات میان دو مجموعه بیان کرد: تعدادی از تصمیمات قبل از مشورت بخش خصوصی گرفتن می شود و امیدواریم با مشورت دهی بیشتر بتوانیم در آینده از تبعات تصمیماتی که به ضرر بخش خصوصی خواهد بود بکاهیم.
احسان زرین بخش، یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره ی سازمان نظام صنفی کامپیوتر ‎ای استان تهران نیز با اشاره به اینکه بااینکه تا حالا تسهیل گری هایی در زمینه ی فناوری اطلاعات اتفاق افتاده است، اما هنوز با واقعیت مطلوب جامعه فاصله داریم، پیشنهاداتی درباره ی همکاری در تدوین و اصلاح بخشنامه ی تأیید نمونه ی تجهیزات حوزه ی فاوا ارائه کرد.
محمدرضا قلعه نویی، عضو دیگر هیأت مدیره ی نصر تهران و رییس رسته ی خدمات فناوری اطلاعات نیز ضمن اشاره به بحث پهنای باند و تعرفه های مراکز داده خصوصاً خدمات ابری، از اعلام آمادگی رسته تحت مدیریت خود برای تعرفه گذاری حوزه ی ممیزی مراکز داده آگاهی داد.
علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر نصر تهران نیز با بیان توضیحاتی در ارتباط با شکاف موجود میان بخش خصوصی و بخش دولتی در زمینه ی رگولاتوری، پیشنهاد تشکیل معاونتی در اینباره را بیان کرد.
همکاری در تدوین نسخه اولیه سند استراتژیک اینترنت اشیا در کشور، تعیین تعرفه در زمینه پهنای باند و اینترنت بصورت تخصصی توسط بخش خصوصی و سازمان نصر، تدوین سیاست های کلی حفظ امنیت و محرمانگی شبکه ملی اینترنت اشیا و راحل های هوشمندسازی، تفویض رگولاتوری و تعرفه گذاری حوزه ی ممیزی مراکز داده به سازمان نظام صنفی کامپیوتری، همکاری در تدوین و اصلاح بخشنامه ی تایید نمونه تجهیزات فاوا، تدوین نظام تعرفه گذاری خدمات آزمایش و تایید نمونه تجهیزات فاوا، همکاری در پیاده سازی فرایندهای تأیید نمونه برای تجهیزات فاوای ساخت داخل همچون موضوعات طرح شده توسط نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران در دیدار با رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود.
منبع:

1400/09/28
12:29:58
5.0 / 5
1131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک