سایت شیک : طراحی سایت

حمله مهاجمان به دستگاه های لطمه پذیر برای استخراج بیتکوین

حمله مهاجمان به دستگاه های لطمه پذیر برای استخراج بیتکوین

سایت شیک: مهاجمان با نصب بدافزاری روی دستگاه های لطمه پذیر NAS شرکت کیونپ، امکان استخراج رمزارز بیتکوین را با بهره گیری از منابع دستگاه های هک شده، فراهم نموده اند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، مهاجمان سایبری با نصب بدافزاری از نوع Cryptominer روی دستگاه های لطمه پذیر NAS شرکت کیونپ، فرآیند جدیدی به نام [oom_reaper] را ایجاد می کنند که امکان استخراج ارزهای دیجیتال بیتکوین را با بهره گیری از منابع دستگاه های هک شده، فراهم نموده اند. در حین اجرا، بدافزار مذکور می تواند تا ۵۰ درصد از تمام منابع CPU را اشغال کند و تظاهر می کند که یک فرآیند هسته (با PID بالاتر از ۱۰۰۰) است.
شرکت کیونپ در اطلاعیه ای، به مشتریانی که نسبت به آلودگی تجهیزات NAS خود به این استخراج کننده رمزارز، مشکوک هستند سفارش کرده است، برای حذف بدافزار، دستگاه NAS را باردیگر راه اندازی کنند. همین طور برای در امان ماندن از این حملات، شرکت کیونپ به کاربران دستگاه های NAS، سفارش کرده است که QTS یا QuTS hero را به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کنند.
کارشناسان امنیت سایبری مرکز مدیریت راهبردی افتا نیز به دارندگان تجهیزات NAS سفارش کرده اند تا در اولین فرصت ممکن Malware Remover را روی دستگاه های NAS خود نصب کنند و یا در صورت نصب بودن، آنرا به آخرین نسخه، بروزرسانی کنند.
استفاده از رمزهای پیچیده و قوی تر عبور برای کاربران با سطح دسترسی ادمین و سایر حساب های کاربری و ارتقاء همه برنامه های کاربردی نصب شده به آخرین نسخه، از دیگر سفارش های مرکز افتا، برای مقابله با حملات اخیر مهاجمان سایبری به تجهیزات NAS است. برای جلوگیری از سوءاستفاده مهاجمان سایبری، از همه کارشناسان، متخصصان و مدیران IT زیرساخت های حیاتی، خواسته شده است تا تجهیزات NAS شرکت کیونپ را به اینترنت متصل نکنند یا از به کارگیری درگاه های پیش فرض (۴۴۳ و ۸۰۸۰) اجتناب کنند.
متولیان امنیت سایبری در زیرساخت های حیاتی، می توانند برای اطلاع از متن کامل سفارش نامه شرکت کیونپ به مشتریان تجهیزات NAS، سوابق حمله بدافزاری مهاجمان سایبری به این تجهیزات و باج خواهی آنان، به پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راهبردی افتا، مراجعه کنند.
منبع:

1400/09/20
15:54:20
5.0 / 5
934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک