سایت شیک : طراحی سایت

چه تعداد مراکز رمزارز غیر مجاز کشف شد؟

چه تعداد مراکز رمزارز غیر مجاز کشف شد؟

به گزارش سایت شیک با کشف ۷۲ مرکز استخراج غیر مجاز رمزارز در یک هفته گذشته، تعداد مراکز کشف شده غیر مجاز کشور به ۵۸۶۱ مرکز رسید که این مراکز برقی معادل تولیدیک نیروگاه به بزرگی ۹۰۰ مگاوات را مصرف می کردند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، برآوردها حاکی از مصرف بیشتر از ۲۰۰۰ مگاوات از برق تولیدی کشور در بخش استخراج رمزارز است که برای تأمین این میزان باید سه نیروگاه راه اندازی شود. آخرین خبرها در اینباره حاکی از این است که با تلاشهای صورت گرفته و تحلیل های انجام شده در مصرف شبکه، در هفته جاری تعداد ۷۲ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شد، ۲۲ درصد از موارد کشف شده از محل گزارش های مردمی و ۳۵ درصد هم با استفاده از تحلیل الگوی مصرف صورت گرفته بوده است.
۳۴ درصد از دستگاههای کشف شده در مراکز صنعتی و ۳۱ درصد هم در بخش خانگی بوده که سهم عمده ای را به خود اختصاص می دهد. همینطور سهم ۴۳ درصدی ظرفیت های بین ۱۰ تا ۱۰۰ کیلوواتی نسبت به کلیه کشفیات، نشان دهنده این حقیقت است که طی سه هفته اخیر تعداد دستگاه کشف شده به ازای هر پرونده افزایش پیدا کرده است.
تابحال ۵۸۶۱ مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد ۲۲۲ هزار و ۶۵۲ دستگاه از این مراکز جمع آوری شده، ظرفیت مصرف این مراکز بیشتر از ۶۰۰ مگاوات است که برای تولید این میزان برق باید یک نیروگاه به بزرگی بیشتر از ۹۰۰ مگاوات راه اندازی شود تا برق در محل مشترک به مصرف برسد.
مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: برخوردها با مراکز غیر مجاز رمز ارز جدی تر خواهد بود و درصورتی که دستگاههای این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی بر مبنای مقراراتی که به تازگی به وزارت نیرو ابلاغ گردیده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد.
به گفته وی به صورت روزانه پایش صورت می گیرد و تعداد آمارهای کشف رمز ارز به روز می شود، از سه روش مقایسه مصرف انرژی، بازرسی های همکاران و اطلاع رسانی و مشارکت مردم، برای شناسایی مراکز و استفاده کنندگان غیر مجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می شود.1400/09/15
22:32:03
5.0 / 5
969
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک