سایت شیک : طراحی سایت
در واكنش به نظر كاربران؛

ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد

ایلان ماسک بخش دیگری از وعده فروش سهامش را عملی کرد

به گزارش سایت شیک ایلان ماسک مدیر عامل تسلا بخش دیگری از وعده فروش سهام خود در تسلا را عملی کرد و تابحال ۳۷ درصد از ۱۷ میلیون سهم وعده داده شده رو فروخته است.به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، بر مبنای اطلاعات موجود ایلان ماسک تنها در یک مرحله ۱.۲ میلیون دلار سهام متعلق به خویش را به قیمت بیشتر از ۱.۲ میلیارد دلار در روز جمعه فروخت که آخرین مورد از انبوه معاملات سهام اوست.
ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و برترین سهام دار شرکت تسلا است که هفته گذشته از تعقیب کنندگان خود در توئیتر در مورد فروش یا عدم فروش ده درصد از سهامش نظرسنجی کرد. تعداد این سهام در زمان ارسال توئیت ایلان ماسک برابر با ۱۷ میلیون سهم بود. ارزش دارایی های الون ماسک در ایام اخیر به بیشتر از یک تریلیون دلار رسیده است.
تعداد کل سهامی که ایلان ماسک در هفته منتهی به شنبه فروخته به ۶.۳۶ میلیون سهم می رسد که برابر با ۳۷ درصد از ۱۷ میلیون سهمی است که ماسک برای فروشش برنامه ریزی نموده است. ازاین رو وی باید حدود ۱۰ میلیون سهم دیگر خویش را هم بفروشد تا وعده اش را عملی کند.
ارزش سهام تسلا با کاهش ۲.۸ درصدی در روز جمعه به ۱.۰۳۳ دلار به ازای هر سهم رسیده است. این اقدام ایلان ماسک از زمان تأسیس شرکت تسلا در سال ۲۰۱۳ تابحال بی سابقه بوده است. منتقدان می گویند با عنایت به برنامه های دولت آمریکا برای دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان سهام دار، ماسک می خواهد از این طریق از میزان مالیاتی که باید بپردازد بکاهد. وی تا پیش از آغاز فروش سهامش در تسلا در ایام اخیر، ۲۳ درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار داشت.

1400/08/22
22:15:20
5.0 / 5
1096
تگهای خبر: توئیتر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک