سایت شیک : طراحی سایت

سهم زنان از دریافت پروانه کسب وکارهای مجازی

سهم زنان از دریافت پروانه کسب وکارهای مجازی

اتحادیه کسب وکارهای مجازی در شش ماه اول سال، مبادرت به صدور ۶۴۹ فقره پروانه کرده که ۹۰ پروانه توسط زنان و ۵۵۹ پروانه توسط مردان دریافت شده است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، در جهت تحقق ماده ۸۷ قانون نظام صنفی و تاکید بر تشکیل اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی، اتحادیه مذکور فعالیت خویش را از آبان ماه سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی در جهت پشتیبانی از کسب وکارهای اینترنتی کشور، تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب و کارها شروع کرده است.
اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی گزارشی را با هدف نشان دادن پراکندگی پروانه های صادرشده جهت شناخت بهتر اکوسیستم آنلاین در کل کشور و همینطور بررسی علایق و میزان تمایل جمعیت در هر اقلیم به موضوعات مختلف کسب و کارها جمع آوری کرده است.
اتحادیه کسب وکارهای مجازی در شش ماه اول سال، مبادرت به صدور ۶۴۹ فقره پروانه کرده است. ۵۵۹ نفر از کسانی که از اتحادیه کسب وکارهای مجازی پروانه دریافت کرده اند، مرد هستند که شامل ۸۶ درصد می شود و ۹۰ نفر از کسانی که از پروانه دریافت کرده اند، زن هستند که شامل ۱۴ درصد می شود. همینطور ۴۱ درصد از پروانه های کسب صادرشده از سوی اتحادیه کسب وکارهای مجازی از نوع حقوقی هستند و ۵۹ درصد از پروانه های کسب صادرشده، از نوع حقیقی هستند.
میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در موضوعات مختلف هم در شکل زیر آمده است.


در این موضوعات، خدمات هوشمند شامل خدمات مالی، خدمات منزل، خشکشویی آنلاین و گلفروشی آنلاین، جابه جایی هوشمند شامل تاکسی های هوشمند، حمل بار آنلاین و پیک هوشمند، محصولات دیجیتال و لوازم برقی شامل محصولات دیجیتال، فروشگاه قطعات الکترونیکی و لوازم برقی و فروشگاه بزرگ شامل پوشاک، کیف و کفش، سیسمونی کودک، لوازم خانگی، لوازم سفر، ورزشی و سرگرمی و بخش غیره هم شامل مشاوره، مشاوره املاک و حیوانات خانگی می شود.
گزارش کامل اتحادیه کسب وکارهای مجازی در این لینک آمده است.
منبع:

1400/08/19
23:12:02
5.0 / 5
1014
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک