سایت شیک : طراحی سایت

راه اندازی پارک دیجیتال در دستور کار وزارت ارتباطات

راه اندازی پارک دیجیتال در دستور کار وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، اظهار داشت: راه اندازی این پارک برای ما طرح کلیدی است، چونکه 4 تا پنج درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و با هدف گذاری انجام شده این میزان را تا اختتام چهار سال به ده درصد خواهیم رساند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک فناوری پردیس و نشست با شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل شرکت های دانش بنیان در کشور، اضافه کرد: حمایت های قانونی و بحث های مادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان فراهم گشته است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.
وی با تاکید بر این که ما باید اکوسیستم و زیست بوم شرکت های دانش بنیان در کشور را به شکلی طراحی نماییم که فعالیت آنها منجر به حل مشکلات کشور شود، اظهار نمود: هم اکنون نیز اینگونه است، اما باید اثر این حرکت بزرگی که در گذشته شروع شده، با قدرت در دولت سیزدهم تداوم یابد تا در زندگی مردم اثر آنها دیده شود. بدین جهت ما با همان قدرت و سرعت پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان را ادامه خواهیم داد.
زارع پور اشاره کرد: حمایت های وزارت ارتباطات از شرکت های دانش بنیان در دوره ی جدید از شرکت های فعال در زمینه IT مبتنی بر ماموریت هایی خواهد بود که برایشان ترسیم خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت شرکت های دانش بنیان در زمینه IT را در این دوره هدفمند خواند و افزود: هدف ما این است که طعم شیرین استفاده از فناوری را در زندگی روزمره به مردم بچشانیم، یعنی هر خدمتی که بتواند زندگی مردم را تسهیل کند و بر این اساس هرشرکتی که بتواند اینها را برقرار کند، حمایت می نماییم و در نقشه راه ما قرار خواهد گرفت.
وی درباب راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس که در دولت گذشته با وزارت ارتباطات دیده شده بود، توضیح داد: این مساله نیز در دستور کار دولت سیزدهم است، چون بحث اقتصاد دیجیتال یک موضوع بین بخشی است، چندین وزارتخانه و معاونت های مختلف ریاست جمهوری درگیر هستند. این طرح بسیار کلیدی است؛ چونکه بین 4تا5درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است که با هدف گذاری که ما کردیم، این رقم را در آخر چهارسال به 10 درصد خواهیم رساند.
زارع پور تصریح کرد: تعدادی از کشورها نیز تا 35 درصد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی را نیز رفته اند، این مهم زیرساخت هایی لازم دارد همچون این که باید پارک های حوزه اقتصاد دیجیتال و مراکز نوآوری اقتصاد دیجیتال شکل بگیرد، انشالله ما نخستین مجموعه را با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خواهیم زد.
به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات در این برنامه علاوه بر بازدید از فضای کار اشتراکی "کوآپ" از شرکت های دانش بنیان حوزه IT مستقر در پارک فناوری پردیس بازدید کرد و با حضور شرکت های فعال در زمینه ICT پارک، به گفت و گو با این شرکتها پرداخت.1400/08/16
13:31:50
5.0 / 5
1106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک