سایت شیک : طراحی سایت

اینترنت بی کیفیت، تهدیدی برای اقتصاد

اینترنت بی کیفیت، تهدیدی برای اقتصاد

درحالی که امروزه اینترنت و خیلی از این شرکتها ستون اصلی اقتصاد مدرن را می سازند و میلیاردها مصرف کننده و میلیونها کسب وکار کوچک به ابزارهای ارتباطی جهت زندگی روزمره متکی هستند، فراوانی زیاد مشکلات امنیتی و قطع سرویس ها نشان میدهد که شرکت های صنعت فناوری، این مساله را جدی نمی گیرند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، ماه های سختی برای اینترنت گذشته است. در ماه ژوئن، شکست شبکه تحویل محتوای شرکت فستلی سبب شد بعضی از بزرگترین وبسایت های تجارت الکترونیک و رسانه های جهان آفلاین شوند. کمی بعد، نشت داده گسترده ای در شرکت تی موبایل امریکا و سرویس استریم توئیچ که متعلق به شرکت آمازون است رخ داد. هفته گذشته هم شبکه اجتماعی اصلی فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ حدود شش ساعت از کار افتاد و این اتفاق چند روز بعد هم به صورت جزئی تکرار شد.
همه این حوادث یک واکنش مشترک از جانب شرکت ها داشتند. چیزی شبیه به اینکه: «متأسفیم، این یک خطای پیکربندی ناخواسته بوده و دفعه بعد بهتر عمل می نماییم.» بعد از قطع شدن فیسبوک، مدیر مهندسی شرکت نرم افزاری امنیتی کلاودفلیر، این اتفاق را یک یادآوری درباره ماهیت شکننده اینترنت نامید، جایی که میلیونها سیستم متصل به هم، برای کارکردن به یکدیگر وابسته هستند.
زمانی در ایام اولیه که وب تازه بوجود آمده بود، این بهانه ها قابل قبول بودند. اما امروزه اینترنت و خیلی از این شرکت ها ستون اصلی اقتصاد مدرن را می سازند. میلیاردها مصرف کننده و میلیونها کسب و کار کوچک به ابزارهای ارتباطی فیسبوک به منظور زندگی روزمره متکی هستند. اگر وب توسط ابزارهای نامطمئن کنار هم نگه داشته می شود، واضح است که باید اقدامات فوری برای کاهش این لطمه پذیری ها صورت گیرد.
اما برای مقابله چه کاری میتوان انجام داد؟ اول این که ما باید شرکت ها را در صورت عدم اجرای ضمانت نامه ها و سیاست های امنیتی مناسب پاسخگو بدانیم. فراوانی زیاد مشکلات نشان داده است که در مجموع، صنعت فناوری، این مورد را جدی نمی گیرد. شرکت ها این مشکلات را در اولویت قرار نمی دهند یا برای حل آن سرمایه گذاری کافی نمی کنند. بنابراین مهم می باشد که سهل انگاری را با افزایش اندازه جریمه های مالی و افزایش تعهدات تیم های مدیریتی، پاسخگوتر نماییم.
شرکت تی موبایل (T-Mobile) یکی از برجسته ترین نمونه ها است. به گزارش وال استریت ژورنال، یک هکر گفته بود که می تواند از راه یک روتر محافظت نشده وارد سیستم های شرکت مخابراتی بی سیم شود و عواقب ویرانگری را در پی داشته باشد. این شرکت در ماه آگوست فاش کرد که اطلاعات شخصی نزدیک به ۵۰ میلیون حساب به خطر افتاده است - همچون بعضی از شماره های تامین اجتماعی و گواهینامه رانندگی. موضوع عجیب آنکه این آخرین حادثه پنجمین نقض داده تی موبایل در سه سال قبل است.
طبق اطلاعات سیاتل تایمز، چاره احتمالی دیگر افزایش نظارت دولت می باشد. با عنایت به این که فیسبوک و فستلی می گویند خاموشی آنها بر مبنای خطاهای ساده کارکنان بوده است، این که چنین سطح خسارتی را یک کارمند سرکش یا یک بازیگر تحت حمایت دولت می تواند ایجاد نماید، تکان دهنده است. همانطور که بازرسان بانکی فدرال رزرو برای پیشگیری از خطرات سیستماتیک در محل موسسات مالی تلاش می کنند، یک تیم از تنظیم کننده ها باید اختیار بازرسی از برنامه های امنیتی شرکتهای کلیدی فناوری را داشته باشند. حداقل، ما باید هر کاری که لازم است انجام دهیم تا خطاهای پیکربندی شبکه انسانی آینده را کاهش دهیم.
کارشناسان تاکید دارند که دولت ها باید اهمیت لطمه پذیری های اینترنتی کشور در امنیت ملی و زمینه های اقتصادی-امنیتی را بپذیرند و نباید اجازه داد شرکت ها کوتاهی های امنیتی خویش را تکرار کنند. کارهای زیادی باید صورت گیرد تا به حقیقت پیوستن بدترین سناریوها جلوگیری شود.1400/07/28
10:10:33
5.0 / 5
1099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک