سایت شیک : طراحی سایت

نمایش تمبرهای روز جهانی پست

نمایش تمبرهای روز جهانی پست

نمایشگاه «تمبرهای روز جهانی پست» با نمایش 45 تمبر راه اندازی شد.


به گزارش سایت شیک به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در این نمایشگاه که از طرف پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی و هفته ملی پست و با حضور حمید عمیدی ـ معاون ارتباطات و امور بین الملل شرکت پست ـ، مهرشاد کاظمی ـ رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ـ، جبرئیل نوکنده ـ رئیس موزه ملی ایران ـ، مصیب امیری ـ ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، و معاونان و مدیران این مرکز راه اندازی شد ۴۵ عنوان تمبر با موضوع روز جهانی پست به معرض نمایش گذاشته شده است.
از این تعداد تمبر به نمایش درآمده ۳۰ عنوان مربوط به تمبرهای انتشار یافته توسط پست جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۵۱ و ۱۵ عنوان مربوط به تمبرهای منتشرشده بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۱۹۶۴ در کشورهای سوئد، نروژ، فرانسه، ژاپن، کره جنوبی و... است.
این نمایشگاه متشکل از تمبرهایی با موضوعات روز جهانی پست، روز جهانی تمبر، نمایشگاه بین المللی تمبر، و سالگرد چاپ تمبر ایران و کشورهای مختلف است.
مراسم بزرگداشت روز جهانی پست هرسال در ۹ اکتبر برابر با ۱۷ مهرماه برگزار می شود، این روز یادبود تأسیس اتحادیه جهانی پست است که برای اولین بار در سال ۱۸۷۴ میلادی در شهر برن سوییس بنیانگذاری و از سال ۱۹۶۹ همزمان با برگزاری نشست کنگره جهانی پست در توکیو همگانی شد و بعد از آن، هر سال در تمام دنیا بمنظور قدردانی از نقش پست و میلیونها نفری که در سراسر جهان مشغول خدمت رسانی و بهبود شرایط زندگی مردم هستند، گرامی داشته می شود.
ایران در زمان ناصرالدین شاه قاجار تنها سه سال بعد از تأسیس اتحادیه جهانی پست و با وجود کارشکنی های دولت های استعماری بعنوان یک دولت مستقل و قدرتمند آسیایی به عضویت این نهاد بین المللی درآمد و اولین تمبر ایران نیز در حدود ۱۰ سال، قبل از عضویت ایران منتشر گردید. بدین سبب و به عبارتی دیگر روز جهانی پست یادآور پاسداشت استقلال اقتصادی ایران در دهه های گذشته نیز شمرده می شود.
در دوران شیوع ویروس کرونا کارهای پست شتاب بیشتری گرفت و در جهت خدمت رسانی و جلوگیری از گسترش این بیماری ارائه خدمات پستی خدمات شایانی به کشور کرد و خدمات شرکت ملی پست از جنبه های فرهنگی نیز بسیار چشم گیر بود. چاپ اولین تمبر کرونا در جهان توسط ایران، برگزاری نخستین نمایشگاه کرونا و مخاطرات پست، نمایشگاه بزرگ فیلاتلیک و ارائه شعار "موزه ها زنده اند" از دیگر خدمات فرهنگی است که موزه ارتباطات در این عرصه ارایه داده است.
بازدید از نمایشگاه «تمبرهای روز جهانی پست» از یکشنبه ۱۸ مهرماه به مدت یک هفته در محل پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری واقع در خیابان امام خمینی (ره) روبه روی موزه ملی ایران برای علاقه مندان آزاد است.



1400/07/19
10:19:46
5.0 / 5
1444
تگهای خبر: خدمات , شركت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک