سایت شیک : طراحی سایت

دعوت آمریکا از ۳۰ کشور برای پیوستن به گروه ضد باج افزاری

دعوت آمریکا از ۳۰ کشور برای پیوستن به گروه ضد باج افزاری

به گزارش سایت شیک کاخ سفید می خواهد از ۳۰ کشور برای پیوستن به مبارزه ضد حملات باج افزاری و انواع دیگر جرایم سایبری شامل استفاده غیرقانونی از رمزارز دعوت کند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، دولت آمریکا روز جمعه اعلام نمود اولین دیدار ماه جاری به میزبانی آمریکا و به صورت مجازی انجام خواهد شد. به قول مقامات آمریکایی، ابتکار ضد باج افزار یک مکانیزم غیررسمی برای تقویت همکاری و هدف قرار دادن سوءاستفاده از رمزارز برای پولشویی باجهای دریافت شده خواهد بود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای اظهار داشت: جلسه آنلاینی که به میزبانی شورای امنیت ملی کاخ سفید برگزار می شود، بهبود همکاری در سطح اجرایی در مسائلی نظیر استفاده غیرقانونی از رمزارز را مد نظر دارد.

در پی سلسله حملات باج افزاری که سال میلادی جاری به وقوع پیوستند و امنیت انرژی و تأمین غذای آمریکا را به مخاطره انداختند، دولت بایدن واکنش به امنیت سایبری را به عالی ترین رده های دولت رسانده است. شرکت صنایع گوشتی جی بی اس ۱۱ میلیون دلار برای آخر دادن به حمله باج افزاری به سیستمهایش که سبب توقف تولید کارخانه های این شرکت شده بود، پرداخت کرد. تصور می رود عاملان این حمله گروه مجرمانه ای با ارتباطات روسی بوده اند. شرکت کلونیال پایپ لاین هم حدود پنج میلیون دلاری برای دسترسی باردیگر به سیستمهایش به گروهی از هکرهای اروپای شرقی پرداخت کرد که بخشی از آن توسط مقامات اجرایی آمریکا پس گرفته شد. هر دو شرکت باج را در چارچوب بیتکوین پرداخت کردند.

باج افزار دیتای قربانی را رمزنگاری می کند و هکرها در برابر دریافت باج به رمزارز که به صدها یا حتی میلیون ها دلار می رسد، کلیدی را به قربانی می دهند تا اطلاعتش را بازیابی کند.

دولت بایدن امیدوار است این گروه غیررسمی تلاشهای دیپلماتیک آنها را که شامل مذاکرات مستقیم با روسیه و همینطور متحدان ناتو و کشورهای ثروتمند گروه هفت بوده است، تقویت کند. واشنگتن به میزان فزاینده ای به مسدود کردن فعالیت سایبری مخرب چین متمرکز شده است در صورتیکه چین اتهامات آمریکا را رد می کند.

بر اساس گزارش رویترز، هنوز کشورهایی که مقرر است در این دیدار شرکت نمایند، مشخص نیستند.

منبع:

1400/07/11
10:19:14
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: آنلاین , بازی , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک