سایت شیک : طراحی سایت

چطور از دانلود خودکار و همزمان فایل ها جلوگیری کنیم؟

چطور از دانلود خودکار و همزمان فایل ها جلوگیری کنیم؟

در حالیکه دانلود خودکار فایل ها از سایت ها بدون تمایل کاربر، می تواند منجر به نصب برنامه های مخرب روی سیستم شود، اما میتوان این دانلود خودکار را متوقف کرد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، گاهی اوقات زمانی که فایلی را از یک سایت دانلود می کنید، بلافاصله پس از آخر دانلود، با شروع فرایند دانلود دیگری مواجه می شوید که بدون اجازه شما انجام می شود. خیلی از سایت ها، بدون تمایل و اجازه کاربر، فایلی را در سیستم آن بارگذاری می کنند. بعضی از سایت ها هم با استفاده از همین روش، برنامه های مخربی را روی سیستم کاربران نصب می کنند. همه این موارد می تواند امنیت شما را به خطر بیندازند.
در این راستا، علی اصغر زارعی -کارشناس فناوری اطلاعات- درباره روشی برای پیشگیری از دانلود خودکار فایل ها به ایسنا اظهار داشت: برای این کار، ابتدا مرورگر کروم را باز کنید و وارد تنظیمات آن شوید. در پایین صفحه روی Advanced کلیک کنید. در بخش Privacy and Security روی Site Settings کلیک کنید. در پایین فهرست تنظیمات این بخش روی گزینه Automatic Downloads بزنید. این گزینه به صورت پیش فرض روشن است که با خاموش کردن این گزینه، دانلود خودکار، غیر فعال می شود.
وی افزود: البته در این شکل از تنظیمات یک مشکل وجود دارد، این که اگر این گزینه را غیرفعال کنید، دیگر از سایت های مطمئن هم نمی توانید به صورت هم زمان چند فایل را دانلود کنید. چاره این است که با ایجاد لیستی، سایت های مطمئن را از نامطمئن ها جدا کنید. برای این کار گزینه Automatic Downloads َ را فعال کنید، روی گزینه Add روبه روی Block کلید کنید و در بخش Add a Site آدرس سایتی را که با دانلودهای خودکارش آزارتان می دهد را وارد کرده و بعد روی Add کلیک و آنرا مسدود کنید.
این کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی همینطور تصریح کرد: در صورتیکه سایت مورد نظرتان دارای زیر دامنه های مختلف است، با اضافه کردن [.*] به ابتدای آدرس آن، می توانید جلوی دانلود خودکار را هم از زیر دامنه هاش بگیرید.

منبع:

1400/07/10
09:52:19
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: دانلود , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک