سایت شیک : طراحی سایت

جزییات و نحوه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان

جزییات و نحوه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد فرآیند ثبت نام اختصاص بسته های هدیه اینترنت رایگان برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب اینترنت شروع شده است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، باتوجه به شروع سال جدید تحصیلی بصورت مجازی برای دومین سال متوالی و نیاز به زیرساخت هایی همچون اینترنت برای دسترسی به محتوای آنلاین آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در طول این مدت با ارائه اینترنت رایگان و رایگان کردن سامانه شاد و سامانه های آموزشی، تلاش نموده بود پروسه آموزش را برای دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی تسهیل کند، بار دیگر به ارائه اینترنت رایگان اقدام نمود.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به شروع پروسه ثبت نام اختصاص بسته های هدیه اینترنت رایگان بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا برای پشتیبانی از تداوم برگزاری آموزش های مجازی، همانند سال قبل بسته های اینترنت رایگان را برای همه اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: همه مشمولان می توانند برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان و اطلاعات بیشتر، از امروز (چهارشنبه ۷ مهر ماه) به سامانه ictgifts.ir مراجعه کنند و با کد ملی و شماره تلفن همراه خود پروسه ثبت نام را انجام دهند. با توجه به این که فقط یکبار امکان نام نویسی در سامانه وجود دارد و شماره تلفن همراه نیز باید تحت مالکیت فرد ثبت نام کننده باشد، بدین سبب متقاضیان در درج اطلاعات مربوط به خود دقت کافی را داشته باشند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات نهایی در اختیار اپراتورها قرار می گیرد تا بسته هدیه به حساب کاربران افزوده شود. مهلت ثبت نام در سامانه، هفت روز است و باتوجه به تعداد بالای دانشجویان، طلاب و معلمان، نام نویسی در سه روز ابتدایی برمبنای رقم های آخر کد ملی انجام می شود، اما در چهار روز بعدی تا اختتام اتمام مهلت، محدودیتی در کد ملی برای مشمولان وجود ندارد.
هاشمی اضافه کرد: حجم بسته اینترنت هدیه رایگان اساتید ۶۰ گیگابایت، معلمان ۴۰ گیگابایت، دانشجویان و طلاب ۳۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است که با اعتبار مصرف شش ماهه به ثبت نام شدگان ارائه می شود. در این طرح امکان فعال سازی و دریافت این بسته ها روی تلفن همراه و یا تلفن ثابت (ADSL) متقاضیان پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: با توجه به این که امکان دارد، اطلاعات دریافتی مربوط به اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد یا ثبت نام دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه ها هنوز انجام نشده باشد، به همین دلیل امکان ثبت اعتراض برای همه مشمولانی که کد ملی آنها در سامانه وجود ندارد، پیش بینی شده است تا بعد از تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت به ایشان نیز اختصاص پیدا کند.
منبع:

1400/07/08
11:10:35
5.0 / 5
1109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک