سایت شیک : طراحی سایت
ارونقی مطرح كرد؛

جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

معاون فنی گمرک اظهار داشت: رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، از این پس به صورت غیرحضوری انجام می شود.به گزارش سایت شیک به نقل از صداوسیما، مهرداد جمال ارونقی اضافه کرد: به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص حذف همه ایستایی های موجود در فرایند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، این فرایند بعد از این به صورت غیرحضوری انجام می شود.
وی افزود: از این پس فقط احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن صورت می پذیرد و همه کنترل های لازم بعدی در جهت رجیستر کردن گوشی همچون کنترل گذرنامه از راه سرویس ناجا و وجود سیمکارت به نام مسافر ورودی به صورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه مربوطه انجام می شود.
وی تصریح کرد: باید توجه داشت هیچ فرایند اضافی همچون تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیندها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه ایستایی در این حوزه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.
معاون فنی گمرک اضافه کرد: شایان ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران بزودی نسبت به عرضه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت هم اقدام خواهد نمود تا مسافران ورودی بتوانند قبل از ورود یا هنگام ورود به کشور نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود به شرط کنترل اولیه توسط گمرک اقدام نماید و مراتب به طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: همینطور ارزش همه مدلهای گوشی در سامانه جهت ادامه فرایند رجیستری تعریف و اعمال شده که مسافران ورودی می توانند در هنگام رجیستر گوشی خود با رفتن به سامانه اطلاعات لازم را دریافت کند.

1400/07/03
09:50:38
5.0 / 5
1175
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک