سایت شیک : طراحی سایت

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینرها در ایران

به گزارش سایت شیک افزایش گرمای هوا و به دنبال آن افزایش مصرف و فعالیت غیرمجاز ارزهای دیجیتالی تابستان سختی را برای صنعت برق رقم زد اما حالا شرایط کمی بهتر شده است و طبق وعده مسئولان از فردا فعالیت رمزارزهای مجاز شروع می شود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، از آغاز خاموشی ها فعالیت ارزهای دیجیتالی زیر ذره بین قرار گرفت و همین مبحث هم باعث شد تا رئیس جمهور وقت دستور توقف فعالیت ارزهای دیجیتالی را بدهد، البته در این بین برخورد جدی هم با استخراج کنندگان رمزارز صورت گرفت حتی در آن زمان وزارت نیرو هم اعلام نمود به گزارش های مردمی که منجر به کشف مراکز غیر مجاز شوند تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش عرضه می دهد و در صورتیکه مرکز غیر مجاز در یکی از نهادهای دولتی و یا نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می نمایند باشد، مبلغ پاداش دو برابر شده و سقف آن به ۲۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
در این راستا، تابحال نزدیک به سه میلیارد تومان به عنوان پاداش به عاملان شناسایی مردمی و به اصطلاح سوت خانمها پرداخت شده و این در شرایطی است که به علت تعرفه های تخفیفی، ایران در بین چین، روسیه، آمریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز در آنها صورت می گیرد.
عامل اصلی شیوع پدیده استخراج غیر مجاز ارزهای دیجیتالی در ایران، وجود تعرفه های مخفف حامل های انرژی و بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت های جهانی است. استخراج یک بیتکوین به بیشتر از ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در یک شبانه روز تخمین زده می شود.
همچنین با مقایسه میزان مصرف یک ماینر با سایر وسایل خانگی باید گفت مصرف برق یک ماینر ۲ تا ۳ کیلوواتی به میزان ۳۵ پنکه یا ۱۵ یخچال فریزر است. ماینری با این مشخصات همینطور به اندازه ۵ کولر آبی یا یک کولر گازی برق مصرف می کند.
آنطور که مصطفی رجبی مشهدی- مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام نموده تابحال و از آغاز طرح برخورد با مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز ۲۱۸ هزار دستگاه کشف و جمع آوری شده که میزان مصرف آنها معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
وی با تکیه بر این که برخورد با این نوع مراکز از دستور کار خارج نخواهد شد، اظهار نمود: این نوع مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته و دستگاههای آنان جمع آوری شده و تا تعیین تکلیف نهایی باقی خواهند ماند. پرونده این مراکز به قوه قضاییه داده می شود تا در آنجا درباره آنها تصمیم گیری شود.
به گفته سخنگوی صنعت برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز در روزهای پیک تابستان برای همراهی با صنعت برق و بر مبنای دستور رئیس جمهوری وقت فعالیتهای خویش را به حالت تعطیل در آورده بودند تا صنعت برق بتواند برق مورد نیاز سایر بخش ها را تأمین کند. حالا و با کاهش دمای هوا که منجر به کاهش مصرف شده است، مراکز مجاز که غیر فعال شده بودند خواهند توانست از آغاز مهرماه فعالیت عادی خویش را از سر گیرند.
رجبی مشهدی اظهار نمود: صنعت برق تلاش خواهد نمود ۲۵۰ مگاوات برق مورد نیاز این مراکز را تأمین کند تا آنها بتوانند برنامه های خویش را دنبال کنند.1400/07/02
20:25:40
5.0 / 5
1075
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک