سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات:

تولید گوشی داخلی با کیفیت شدنی است

تولید گوشی داخلی با کیفیت شدنی است

سایت شیک: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم حالا از موبایل ایرانی استفاده می کند که ظرفیت های مناسبی نیز دارد، گفت که موبایل ایرانی تولید داخل بوده، در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده می شود، سبب اشتغال زایی خواهد شد، در مردم و جامعه خودباوری به وجود می آورد و نسبت به گوشیهای خارجی ارزان تر است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، طی سالهای قبل، گوشیهایی که به اشکال مختلف در داخل تولید شده بودند، در بازار موجود بود اما موضوع تولید گوشی ایرانی مدتی پیش باز هم عنوان شد و از نیمه های سال ۱۳۹۸ بود که موضوع تولید گوشیهای جدید ایرانی، باز هم به یکی از مباحث حوزه فناوری اطلاعات راه پیدا کرد؛ آن هم تولید یک گوشی که ایرادهای مدلهای قبلی را برطرف کرده باشد و بتواند با نسخه های خارجی رقابت کند.
قبل از این تنها یک شرکت بعنوان تولیدکننده محدود گوشی شناخته می شد؛ تولیدکننده ای که البته به زعم تعدادی از کارشناسان این حوزه، بیش تر مونتاژ کننده قطعات وارداتی گوشی بوده تا اینکه بخواهند صفر تا صد گوشی را در داخل کشور تولید نماید. بعد از ٖآن محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم- چند برند تولیدکننده گوشی داخلی را اعلام نمود. اوایل سال جاری هم خبر تولید ۱۴ میلیون دستگاه گوشی همراه هوشمند و تبلت تا آخر دوره ۵ ساله اجرای طرح پشتیبانی از توسعه زیست بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشیهای هوشمند داخلی، منتشر گردید.
وزیر ارتباطات: از موبایل تولید داخل استفاده می کنم
این دفعه هم وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات حرف از تولید گوشی داخلی را به میان کشیده است. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات دولت سیزدهم که کمتر از یک ماه است بر مسند وزارت نشسته، به خبرگزاری خانه ملت گفته است که اکنون از موبایل ایرانی استفاده می نماید که ظرفیت های مناسبی نیز دارد و گوشیهای همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خودرا دارند.
او درباره برنامه وزارتخانه متبوعش برای تولید موبایل ایرانی، اظهار داشت: هم اکنون سالانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون گوشی همراه وارد ایران می شود که این واردات حدود ۳ تا ۵ میلیارد دلار ارزبری دارد. ظرفیت های خوبی برای تولید موبایل در کشور وجود دارد اما باید بازار آن در کشور شکل گیرد و مردم به این موبایل ها اطمینان کنند، البته ممکنست نواقصی وجود داشته باشد اما باید به این نکته توجه کرد که موبایل ایرانی تولید داخل بوده، در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده می شود، سبب اشتغال زایی خواهد شد، در مردم و جامعه خودباوری به وجود می آورد و نسبت به گوشیهای خارجی ارزان تر است.
تولید گوشی همراه، برنامه ریزی منجسم، عزم عمومی و باور ملی می خواهد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه تولید گوشیهای همراه متنوع به برنامه ریزی منجسم، عزم عمومی و باور ملی نیاز دارد، افزود: ما در تلاش هستیم تا بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشی همراه بوسیله تولید بومی تامین گردد اما مردم نیز باید همراهی کنند برای اینکه حتی اگر محصولات با کیفیت نیز تولید شود اما مردم همراهی نکنند، اتفاق مثبتی دراین زمینه نمی افتد.
زارع پور در پاسخ به این پرسش که آیا گوشیهای همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خودرا دارند؟ توضیح داد: بله؛ حتی سرمایه گذارانی ایرانی که حالا در حوزه تولید در سایر کشورها فعال می باشند، آمادگی دارند که ظرفیت خودرا برای تولید گوشی همراه در ایران به کار بگیرند.
وی با اعلان اینکه تولید انواع گوشیهای همراه باکیفیت، شدنی است اما باید باور ملی شکل گیرد و مردم نیز صبر کنند، اشاره کرد: گاهی ممکنست برخی گوشیها یکی از توانایی های گوشیهای خارجی را نداشته باشد، طبیعی است ابتدای کار تولید است باید مردم همراهی کنند، تا روزی که بتوان صادرکننده گوشی همراه بود.
منبع:

1400/06/31
16:26:47
5.0 / 5
1117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک